Yükleniyor...

SEC Üyesi Hester Peirce Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, Bitcoin hakkında konuştu.

sec uyesi hester peirce bitcoin btc hakkinda konustu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, Bitcoin hakkında konuştu. Peirce “SEC, bir Bitcoin ETF’sini uzun zaman önce onaylamalıydı” dedi.

“Kripto anne” olarak da bilinen önde gelen Bitcoin destekçilerinden Hester Peirce, çalıştığı kurumun yıllar önce bir BTC ETF’sine yeşil ışık yakması gerektiğine inanıyor. Ona göre SEC’nin gerekçeleri giderek zayıflıyor.

CNBC ile yaptığı röportajda Peirce, Bitcoin ETF’leri ve SEC’nin nihayetinde böyle bir ürünü onaylayıp onaylayamayacağı konusu hakkında yorum yaptı. Bunun kendisine en sık sorulan sorulardan biri olduğunu söyleyen Peirce, SEC’in bir Bitcoin ETF’sini defalarca reddetmesinin ardından artık yöntemlerinin eskidiğini söyledi:

“Standartlarımızı diğer ürünlere uyguladığımız gibi uygulasaydık, bir veya birkaçını zaten onaylamış olurduk. Geçmişte onaylamama gerekçemiz her geçen gün biraz daha zayıflıyor gibi görünüyor.”

Ayrıca Peirce, düzenleyicilerin daha modern ve yenilikçi gelişmeleri gözden geçirmeye alışkın olmadıkları için eski usul bir yaklaşıma sahip olduklarını kaydetti. Bununla birlikte, kripto para piyasasının son on yılda biraz olgunlaştığına inanıyor. Bu yüzden bir BTC ETF’si şimdi çalışabilir.

Daha önce bildirildiği gibi SEC, bir Bitcoin ETF başlatmaya çalışan çeşitli şirketlerden çok sayıda başvuru aldı. Ancak, şimdiye kadar neredeyse hepsi reddedildi. Komisyon hala birkaçını gözden geçiriyor ancak VanEck’in en son başvurusunda olduğu gibi nihai kararı ertelemeye devam ediyor.

Bununla birlikte Kanada, bu yıl itibariyle halihazırda faaliyet gösteren üç BTC ETF’sine sahip olduğu için önemli ölçüde daha olumlu bir yaklaşım sergiledi. İlginç bir şekilde, piyasaya sürüldükten sonraki ilk birkaç ayda yatırımcıların milyonlar yatırmasıyla olumlu bir başlangıç ​​yaptılar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner