Yükleniyor...

SEC Üyesi Kripto Paralar Hakkında Konuştu

ABD Senatosu'nun onayı ile Aralık 2017'de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi olan Robert Jackson, kripto para piyasaları, robot algoritmalar ve özel piyasaların ortaya çıkması gibi düzenleyicilere meydan okuyan birçok teknolojik gelişme hakkında konuştu.

SEC Kripto Paralar

ABD Senatosu’nun onayı ile Aralık 2017’de Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi olan Robert Jackson, kripto para piyasaları, robot algoritmalar ve özel piyasaların ortaya çıkması gibi düzenleyicilere meydan okuyan birçok teknolojik gelişme hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC üyesi, düzenleyicilerin büyük ölçüde teknolojinin etkisinin artmasıyla piyasaların değişen doğasına ayak uydurmakta zorlandıklarını belirtti. Jackson, kripto paraların heyecan verici olduklarını ancak beraberinde riskleri de getirdiklerini söyledi ve yatırımcı koruması sağlama konusunda endişe duyduklarını ifade etti.

Jackson, kripto para birimlerinin benzersiz varlık sınıfı için düzenleme yapılması gerektiğini kabul ederken, yatırımcıları koruyan inovasyon dostu düzenlemeler yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

SEC, 2019’un başlarında kripto paraları daha yakından inceleyeceklerini ve 2020’de de incelemelerin devam edeceğini açıklamıştı. SEC Başkanı Jay Clayton, 2019’un Ağustos ayında teknolojik yeniliklerin takip edilmesi gerektiğini ifade etse de kripto paralar için “kuralların değişmeyeceği”nin altını çizmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x