Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Haberleri SEC Üyesinden Açıklama: Biden Yönetimi Kripto Para Düzenlemelerine Nasıl Bakacak?

SEC Üyesinden Açıklama: Biden Yönetimi Kripto Para Düzenlemelerine Nasıl Bakacak?

ABONE OL:google-news
StormGain

SEC komisyon üyesi Hester Pierce, katıldığı bir panelde kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Hem yeni teknolojide büyümeyi teşvik eden hem de suçluları uzak tutan düzenlemelere olan ihtiyacı vurgulayarak, Kripto para konusunun nereye gideceğini hâlâ bilmiyoruz” dedi.

Bir Decrypt haberine göre panel, son yıllarda Trump yanlısı bir dönüş yapan muhafazakar bir siyasi haber sitesi olan RealClearPolicy tarafından düzenlendi. Buna uygun olarak, diğer üç panelist sadık muhafazakarlardı: Forbes’ten Roslyn Layton; Kuzey Carolina’nın 10. kongre bölgesinin temsilcisi Patrick McHenry; ve J.W. Hukuk profesörü ve eski Trump danışmanı Verret.

Panelin konusu, görünüşte Biden dönemindeki kripto para düzenlemesi sorunuydu. Ancak, gizlilik sorunlarından kripto para mevzuatı etrafında iki taraflı koalisyonlar oluşturma çabalarına kadar her şeyi kapsayan geniş bir kapsamda gerçekleştirildi.

Ve Layton, McHenry ve Verret, Trump tarafından atanan Peirce’i SEC Başkanı rolünde görmek istediklerini belirtirken panel sırasında Reuters, Biden’ın seçiminin Gary Gensler olduğunu bildirdi.

McHenry, Gensler hakkında şunları söyledi:

“Gary’nin dünya görüşü, Obama yönetimindeki rolünden ötürü iyi biliniyor… Bence finansal teknoloji ve finansal yenilikler konusunda ilerici bir anlayışa sahip. Bu bakımdan, bir düzenleyici olarak yeni görevinde düşünceli bir yaklaşım geliştirebileceği konusunda iyimserim.”

Biden yönetiminin kripto para düzenlemelerine nasıl yaklaşacağı sorusu, hem küçük trader’ların hem de şirketlerin zihnini büyük ölçüde kurcalıyor. Peirce, “2020 boyunca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine büyük bir kurumsal ve perakende ilgi gördük” ifadelerini kullanarak, SEC’in Biden yönetiminde kripto para düzenlemelerini “yeniden incelemesi” gerektiğini söyledi.

Peirce, Biden’in SEC Başkanı için Gensler’i seçmesi hakkında yorum yapmayı reddetti. Pierce, onunla MIT Expo 2019’da kripto para birimleri hakkında konuşmuş ve “Crypto Great-Grandfather” şeklinde hitap etmişti.

Bunun yerine, “denetlenmeden finansal işlemlere girişme özgürlüğünün” ileriye dönük mevzuata yaklaşımının önemli bir parçası olacağından söz ederek, raporlama gereksinimlerini zorunlu kılan Mali Suçları Engelleme Ağı’nın (FinCEN) kripto para cüzdan işlemleri için önerdiği yeni kurallara atıfta bulundu.

Peirce’ın gizliliği koruma taahhüdü yeni değil. Geçmişte finansal mahremiyetin artırılması ihtiyacı hakkında açıklamalar yapmış ve SEC’in bu tür korumaları artırması gerektiğini söylemişti. Pierce şunları söyledi:

“Düzenleyici kurumlar, değişiklik söz konusu olduğunda oldukça muhafazakar olma eğilimindedir.”

Gensler nispeten ilerici bir bakış açısına sahip olsa da Peirce’in tonu tutarlı kaldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar