Yükleniyor...

SEC Üyesinden Açıklama: Biden Yönetimi Kripto Para Düzenlemelerine Nasıl Bakacak?

SEC komisyon üyesi Hester Pierce, katıldığı bir panelde kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu

sec uyesinden aciklama biden yonetimi kripto para duzenlemelerine nasil bakacak

SEC komisyon üyesi Hester Pierce, katıldığı bir panelde kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Hem yeni teknolojide büyümeyi teşvik eden hem de suçluları uzak tutan düzenlemelere olan ihtiyacı vurgulayarak, “Kripto para konusunun nereye gideceğini hâlâ bilmiyoruz” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Decrypt haberine göre panel, son yıllarda Trump yanlısı bir dönüş yapan muhafazakar bir siyasi haber sitesi olan RealClearPolicy tarafından düzenlendi. Buna uygun olarak, diğer üç panelist sadık muhafazakarlardı: Forbes’ten Roslyn Layton; Kuzey Carolina’nın 10. kongre bölgesinin temsilcisi Patrick McHenry; ve J.W. Hukuk profesörü ve eski Trump danışmanı Verret.

Panelin konusu, görünüşte Biden dönemindeki kripto para düzenlemesi sorunuydu. Ancak, gizlilik sorunlarından kripto para mevzuatı etrafında iki taraflı koalisyonlar oluşturma çabalarına kadar her şeyi kapsayan geniş bir kapsamda gerçekleştirildi.

Ve Layton, McHenry ve Verret, Trump tarafından atanan Peirce’i SEC Başkanı rolünde görmek istediklerini belirtirken panel sırasında Reuters, Biden’ın seçiminin Gary Gensler olduğunu bildirdi.

McHenry, Gensler hakkında şunları söyledi:

“Gary’nin dünya görüşü, Obama yönetimindeki rolünden ötürü iyi biliniyor… Bence finansal teknoloji ve finansal yenilikler konusunda ilerici bir anlayışa sahip. Bu bakımdan, bir düzenleyici olarak yeni görevinde düşünceli bir yaklaşım geliştirebileceği konusunda iyimserim.”

Biden yönetiminin kripto para düzenlemelerine nasıl yaklaşacağı sorusu, hem küçük trader’ların hem de şirketlerin zihnini büyük ölçüde kurcalıyor. Peirce, “2020 boyunca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine büyük bir kurumsal ve perakende ilgi gördük” ifadelerini kullanarak, SEC’in Biden yönetiminde kripto para düzenlemelerini “yeniden incelemesi” gerektiğini söyledi.

Peirce, Biden’in SEC Başkanı için Gensler’i seçmesi hakkında yorum yapmayı reddetti. Pierce, onunla MIT Expo 2019’da kripto para birimleri hakkında konuşmuş ve “Crypto Great-Grandfather” şeklinde hitap etmişti.

Bunun yerine, “denetlenmeden finansal işlemlere girişme özgürlüğünün” ileriye dönük mevzuata yaklaşımının önemli bir parçası olacağından söz ederek, raporlama gereksinimlerini zorunlu kılan Mali Suçları Engelleme Ağı’nın (FinCEN) kripto para cüzdan işlemleri için önerdiği yeni kurallara atıfta bulundu.

Peirce’ın gizliliği koruma taahhüdü yeni değil. Geçmişte finansal mahremiyetin artırılması ihtiyacı hakkında açıklamalar yapmış ve SEC’in bu tür korumaları artırması gerektiğini söylemişti. Pierce şunları söyledi:

“Düzenleyici kurumlar, değişiklik söz konusu olduğunda oldukça muhafazakar olma eğilimindedir.”

Gensler nispeten ilerici bir bakış açısına sahip olsa da Peirce’in tonu tutarlı kaldı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x