Yükleniyor...

SEC, VanEck’in Bitcoin ETF Teklifini Neden Onaylamalı?

Kripto paraların düzenlenmiş bir borsada işlem görmesini savunan Gabor Gurbacs'e göre, bir Bitcoin ETF'si yeni yatırımlarla milyarlarca doları çekebilir.

VanEck Bitcoin ETF SEC

Kripto paraların düzenlenmiş bir borsada işlem görmesini savunan Gabor Gurbacs’e göre, bir Bitcoin ETF’si yeni yatırımlarla milyarlarca doları çekebilir. Ona göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para piyasasını düzenleme fırsatı olarak bekleyen ETF tekliflerini olumlu olarak değerlendirmeli.

VanEck’teki Dijital Varlıklar Strateji Direktörü Gurbacs, bu iddiayı CNBC Afrika’nın Crypto Trader ile yaptığı bir röportajda dile getirdi. Şu anda VanEck, Bitcoin ETF teklifi için SEC’in kararını açıklamasını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, şimdiye kadar kripto para piyasasında manipülasyon ve piyasa gözetimi ile ilgili endişelerini öne sürerek benzer dokuz ETF teklifini reddetti. Bundan dolayı VanEck, SEC’in kaygılarını da ele alarak ETF teklifini büyük bir titizlikle hazırladı.

Gelişmekte olan kripto para piyasası kimi zaman hukukun dışına çıkıyor. VanEck, geleneksel bir denetleme mekanizması içinde işleyen bir kripto para ETF’sinin başlatılmasının son derece yerinde olacağı görüşünde. Eğer SEC, ETF teklifini onaylarsa o zaman hem düzenleyicileri hem de endüstri şirketleri kripto paraların federal düzenleyici çerçevesine nasıl uyduğunu anlamaları için bir yol açılabilir.

Röportajda Gurbacs, VanEck’in Bitcoin ürününün kripto para ticareti ile ilgili genel faydalarını korurken yatırımcıların çıkarlarını da gözeteceğini söylüyor. Gurbacs, “ETF’yi farklı kılan şey fiziksel bir Bitcoin ETF’si olmasıdır. Yani, sahip olduğunuz Bitcoin gerçektir. Herhangi bir hırsızlık, hack veya kaybın meydana gelmesi durumunda paranız tam sigortalıdır.” diyor.

Gurbacs ayrıca yatırımcıları fiyat manipülasyonundan nasıl koruyacaklarını da açıklıyor.

Fiyatlandırma çözümümüz Bitcoin için kullandığımız endeks iştirakimiz ile sağlanacak. Endeks iştirakimiz ilk finansal standart ve düzenlenmiş endeksler için veri sağlayan kanunlara uygun bir kuruluştur. ETF kurumsal odaklı olmasından dolayı hesap başına 25 Bitcoin’lik bir hacmimiz bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x