Yükleniyor...

SEC ve CFTC, Kripto Paralar İçin Ortak Bir Teklif Yapmaya Hazırlanıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile birlikte kripto paralar için ortak bir teklif vermeye hazırlanıyor.

sec cftc

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile birlikte kripto paralar için ortak bir teklif vermeye hazırlanıyor.

Düzenleyiciler, kripto para sektöründe yaşanan çöküş sebebiyle, kripto varlıkların ABD ekonomisi için potansiyel riskleri hakkında daha fazla bilgi edinmeyi amaçlıyor.

Verilecek olan teklife göre 500 milyon dolardan fazla net varlığı bulundan hedge fonları, 2008 mali krizinin ardından meydana getirilen PF formunu kullanarak kripto para yatırımlarını düzenleyiciye bildirecek. Ek olarak fonlar, portföy yoğunlaşmaları ve borçlanma düzenlemeleri hakkında da bilgi vermek durumunda kalacak.

SEC Başkanı Gary Gensler, gerçekleşen toplantının ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kulllandı:

“Teklifi desteklemekten memnuniyet duyuyorum. Çünkü teklifin kabul edilmesi hainde, özellikle büyü hedge fonlarının danışmanlarına odaklanarak, tüm PF dosyalarından aldığımız bilgilerin kalitesinin artacağına inanıyorum”

gensler

SEC’in raporuna göre özel fonların sayısı 2008 yılı ile 2021 yılının üçüncü çeyreği arasında yaklaşık 55 oranında artmış durumda.

SEC Borsaları İnceliyor

ABD Senatörü ve bir Bitcoin savunucusu olan Cynthia Lummis, düzenleyicinin ülkedeki tüm kripto para borsalarını inceleme altına aldığını iddia etti.

SEC, kısa bir süre önce, Coinbase’de listelenen 9 kripto paranın menkul kıymet olduğunu açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner