Yükleniyor...

SEC ve Ripple (XRP) Arasındaki Keşif Tartışması Kızışmaya Devam Ediyor

SEC ve Ripple (XRP) arasındaki keşif tartışmaları sürüyor.

ripple sec 1

SEC ve Ripple (XRP) arasındaki keşif tartışmaları sürüyor. SEC’in duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, Ripple’ı XRP hakkında aldığı yasal tavsiyeler hakkında tanıklık etmeye zorluyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’e göre sanıklar 2012 yılı içerisinde XRP satışlarının federal menkul kıymet yasalarına tabi olup olmadığı konusunda “kapsamlı bir tavsiye aldı. Düzenleyiciye göre Ripple, 2013 ve 2018 yılları arasında ait en az 657 belgeyi saklıyor.

SEC’in bu hareketi, Ripple’ın SEC’in bastırmaya çalıştığı “adil bildirim” savunmasını zayıflatma maksadında gibi görünüyor.

“Avukatlar Ripple’a yasanın ne söylediğini ve buna nasıl uyulacağını anlattıysa (Ripple’ın bu avukatlara ifşa ettiği gerçekler ne olursa olsun) adalet doktrini SEC’e Ripple ve çalışanlarının fiilen aldıkları bildirimi tam olarak keşfetme hakkı veriyor.”

SEC, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucu ortaklarından Chris Larsen de dahil olmak üzere, şirket çalışanlarının ifadelerinin alınmasından önce yukarıdaki belgeleri almaları gerektiğini iddia ediyor. SEC, konuyla ilgili gayri resmi bir toplantı talebinde de bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x