Yükleniyor...

SEC, Voyager’ın Binance.US’e Satışına Yeniden İtiraz Etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Binance US'in iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager’ı satın almasına bir kez daha itiraz etti.

SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Binance US’in iflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager’ı satın almasına bir kez daha itiraz etti. 

22 Şubat’ta New York’un Güney Bölgesi’ndeki ABD İflas Mahkemesine sunulan dosyaya göre SEC, Binance US’in Voyager’ı satın almasının Menkul Kıymetler Yasalarını ihlal edebileceğine inanıyor. 

SEC, Binance.US’in Sağladığı Bilgilerin Yetersiz Olduğunu Belirtti

SEC, Binance US ve ilgili borçluların dolandırıcılıkla mücadele ve federal menkul kıymetler yasalarının diğer hükümlerini ihlal edip etmediğini resmi olarak araştırıyor. Bununla beraber SEC, planlanan satın alma ve varlıkların güvenliğiyle ilgili özel endişelere dikkat çekti. 

SEC, Voyager varlıklarının planlanan satın alımında sağlanan bilgilerin, Binance US veya bağlı üçüncü tarafların müşteri cüzdan anahtarlarına erişimi olup olmayacağını veya bu tür cüzdanlara erişimi olan herhangi biri üzerinde kontrol sahibi olup olmayacağını yeterince özetlemediğini savunuyor. Ayrıca rapor, müşteri varlıklarının Binance US platformundan aktarılmamasını sağlamak için koruma önlemlerinin yeterli olmadığını belirtiyor. Bununla beraber SEC, Binance US’in müşteri varlıklarının güvenliğini sağlayan iç kontroller ve uygulamaları da beyan etmediğini söylüyor. 

SEC, anlaşma tamamlandıktan sonra müşteri varlıklarına kimlerin erişebileceği ve gerekli kontroller hakkında bilgi sağlayarak Binance US’i bu sorunları ve kafa karışıklıklarını çözmeye davet etti. 

SEC, özellikle Binance US’in Voyager teklifi için ilk planının ve açıklama beyanının bir kısmına dikkat çekiyor. Buna göre şirket, Voyager’a ait kripto para birimlerini hesap sahiplerine dağıtmak üzere satma hakkını elinde tutacak. Bu durum da ABD düzenleyicisinin asıl endişe kaynağı. 

Rapora göre, SEC’nin Menkul Kıymetler Yasası’nın bölümlerini ihlal edebileceğine inandığı hesap sahiplerine, yeniden dağıtılmak üzere fonları dengelemek adına çeşitli kripto para birimi ile işlemlerin yapılması gerekecek. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x