Yükleniyor...

SEC, WisdomTree’nin Bitcoin ETF Başvurusunu İnceliyor

SEC önceki gün, varlık yöneticisi WisdomTree'nin Mart ayında dosyalanan Bitcoin ETF'sini değerlendirmeye başlayacağını duyuran bir kamuoyu duyurusu yayınladı.

wisdomtree etf

SEC önceki gün, varlık yöneticisi WisdomTree’nin Mart ayında dosyalanan Bitcoin ETF’sini değerlendirmeye başlayacağını duyuran bir kamuoyu duyurusu yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), WisdomTree’nin Bitcoin ETF başvurusunu incelemeye başladı. Eğer SEC bu başvuruyu onaylarsa Bitcoin ETF’i CBOE’de listelenecek.

Buna ek olarak, kripto para yatırım yönetimi şirketi Kryptoin, bir Bitcoin ETF için yeniden başvuruda bulundu. Bunu daha önce Ekim 2019’da yapmıştı ve NYSE Arca’da ‘Kryptoin Bitcoin ETF Trust’ı listelemeyi teklif etmişti.

Bu iki başvuru, VanEck, ASkyBridge Capital ve NYDIG gibi firmalardan Bitcoin ETF’leri için sekiz benzer başvurunun bulunduğu bir zamanda dosyalandı. Düzenleyiciler bugüne kadar herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamadılar, ancak yıl ilerledikçe tablolar değişebilir.

Bitcoin ETF’leri, kurumsal ve perakende yatırımcılara, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmadan, Bitcoin’i içeren düzenlenmiş bir varlık sınıfına yatırım yapma şansı sunar. Bu, paralarını dalgalanmaya eğilimli bir pazara yatırım yapmak için kullanırken güvenli bir liman sağlar.

VanEck’in Başvurusu da Değerlendirme Aşamasında

SEC ayrıca VanEck’in başvurusunu da değerlendiriyor. Bu dosyalama için ilk yorum dönemi Cuma günü kapanış saatinde kaydedilen beş yorumla kapandı. Dosyayı onaylama veya reddetme yönündeki son çağrı büyük olasılıkla önümüzdeki ay duyurulacak.

SEC, geçmiş yıllarda bir düzineden fazla uygulamayı reddederek bugüne kadar bir Bitcoin ETF başlatma girişimlerini engelledi. Buna rağmen, birçok kişi 2021’de ABD’de ilk kez bir ETF’nin onaylanmasını bekliyor. İlginç bir şekilde, Bitcoin ETF’leri Kanada ve Brezilya’da tüm hızıyla başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x