Yükleniyor...

SEC, XRP Sahiplerini Kuruma Karşı “Haçlı Seferi” Başlatmakla Suçluyor

SEC, XRP sahiplerini devlet kurumuna karşı bir "haçlı seferi" başlatmakla suçluyor.

sec ripple

SEC, XRP sahiplerini devlet kurumuna karşı bir “haçlı seferi” başlatmakla suçluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP sahiplerinin kendilerini Ripple davasına eklemeye çalışmalarını engellemek istiyor. SEC, ayrıca henüz ikincil piyasa XRP yatırımcılarını suçlamadıklarını da dile getirdi. SEC, müdahale talebine muhalefetinde, talepte bulunanların kendilerini kendilerine karşı bir yaptırım davası açmaya zorladığını belirtiyor ki bu, teşkilatın takdirine bağlı bir karar:

“Talepte bulunanlar esas olarak SEC’i ikincil piyasa XRP yatırımcılarına karşı bir yaptırım eylemi başlatmaya zorlamaya çalışıyor.”

Düzenleyici, bu tür özel iddiaların yatırımcıların bir mandamus* emri için sundukları dilekçeleri reddetmek için sunulan bir argüman olan egemen dokunulmazlık tarafından engellendiğini ekliyor. Dahası SEC, davaya taraf olmadıkları için başvuruda bulunanların XRP ticaretini askıya alan veya token’ı kaldıran borsalardan herhangi bir rahatlama elde edemeyeceğini iddia ediyor.

Herşey Aynı

SEC, talepte bulunanların aslında masaya yeni argüman getirmediğini iddia ediyor. Bunun yerine, daha önce Ripple tarafından kullanılmış olanları kopyalıyorlar.

Yatırımcılar, XRP’nin yasal statüsüne, iddia edilen kullanımlarına ve mevcut taraflarca “güçlü bir şekilde” dava edilen diğer konulara odaklanan yeniden yazılmış ifadelerin bir listesini sunar.

Öte yandan SEC, XRP sahiplerinin iddia edilen yolsuzluğunu ifşa etmek için hükümet kurumuna karşı bir “haçlı seferi” başlatmaya çalıştıklarını belirtiyor. Ayrıca, çabaya öncülük eden avukat John Deaton’ın Twitter nüfuzunu artırmaya çalıştığı anlamına da geliyor:

“28 Şubat ve 14 Mart 2021 arasında, Deaton -çabaları nedeniyle Twitter’da giderek daha popüler hale geldiğine dikkat çekerek – mandamus arama stratejisinden, SEC’e karşı potansiyel bir eylem için katılımcıları toplamaya kadar bir temel oluşturdu.”

Ripple, XRP Sahiplerinin Müdahale Etmesini İstiyor

SEC, XRP sahiplerinin çıkarlarının Ripple tarafından zaten “yeterince temsil edildiğinde” ısrarcı. Bununla birlikte, dağıtılmış defter teknolojisi sağlayıcısı, kendi cevabında, XRP’nin düzenleyici statüsünde “güçlü ve farklı” çıkarlara sahip oldukları için, yatırımcıların vakaya müdahale etmesine izin verilmesi gerektiğini yazıyor.

*Mandamus: Mandamus; davalının (kamu görevlisi veya kamu kurumu) kendisine hukuken yüklenen bir kamu hukuku görevini yerine getirmediğinde bu yetkiyi icraya zorlamak için verilen bir emir türüdür.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x