Yükleniyor...

SEC, XRP Sahiplerinin Fiziksel Şiddet Referanslarına Atıfta Bulundu ve Avukat Deaton’ı Suçladı

Avukat John Deaton, SEC'e karşı şiddeti teşvik ettiği iddialarını reddetti.

ripple sec 1

Avukat John Deaton, SEC’e karşı şiddeti teşvik ettiği iddialarını reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP sahiplerinin Ripple davasına müdahalesine karşı çıkan başka bir kanun muhtırası hazırladı. Teşkilat, “çok taraflı” oldukları ve çıkarlarının sanıklarınkilerle örtüştüğü için XRP sahiplerinin “mahkeme dostu” olarak görünemeyeceklerini belirtiyor.

Movants’ın avukatı John Deaton da SEC’e saldırmakla suçlanıyor:

“Ve Movants’ın avukatı SEC’e ve personeline alenen saldırırken küfür kullanıyor ve fiziksel şiddete atıfta bulunuyor.

SEC, ilk cevabında, Deaton’ın fiziksel şiddet referanslarına başvurduğu iki durumdan bahsetti:

“Deaton 12 Mart 2021’de şöyle bir tweet attı: ‘Burada bir zorbayla başa çıkmanın yalnızca bir yolu var. YÜZÜNE YUMRUK ATARAK [Küfür]. Bir sebepten ötürü saat 3’te ayaktayım. Yakında görüşmek üzere, SEC.'”

Deaton ayrıca 3 Mart’ta, Başkan Clayton’ın “sahte çapraz sorgulama” olarak tanımladığı ve sözde uyuşturucu kullanımı da dahil olmak üzere birçok kışkırtıcı ifade içeren bir video yayınladı. SEC ayrıca, daha önce bir müdahaleden bahsettikten sonra, hareket edenlerin Ripple davasının konularını “uygunsuz bir şekilde” genişletmeye çalıştıklarını da belirtti.

Deaton İddiaları Reddediyor

Buna karşılık, XRP sahipleri SEC’in Deaton’ı “akılsız komplo teorisyeni savaşçısı” olarak göstererek “haberciye saldırdığını” iddia ediyor. Avukat ayrıca şiddeti kışkırtmayı reddediyor ve yukarıda belirtilen yorumlarını “hicivli” ve “mizahi” olarak nitelendiriyor.

“SEC’in yukarıdaki senaryoyu kullanması ve Avukat Deaton’ın şiddeti veya uyuşturucu kullanımını teşvik ettiğini ima etmesi üzücü ve acınası bir durumdur. Bu, avukat Deaton’ı kötü bir duruma düşürmek için açık bir girişimdir.”

Buna ek olarak, XRP sahipleri vakada “kavranabilir bir ilgiye” sahip olduklarını, ancak Ripple tarafından yeterince temsil edilmediklerini yineliyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x