Yükleniyor...

SEC Yaptırımlar Hakkındaki Sorulara Yanıt Verdi

SEC, yaptığı yeni bir açıklamayla kripto para borsalarında kripto para barındırmayla alakalı araştırma yapılacağını bildirdi.

SEC

SEC, yaptığı yeni bir açıklamayla kripto para borsalarında kripto para barındırmayla alakalı araştırma yapılacağını bildirdi. SEC ayrıca menkul kıymet token’ları hakkında soru işaretlerinin de yanıtını verdi. SEC’in duyurusuna göre menkul kıymet token’ı alım satımı yapan kurumlar 5 yıl süreyle daha buna devam edebilecek.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün, Menkul Kıymetler Borsası Yasası Kural 15c3-3’ün dijital varlık menkul kıymetlerine uygulanmasıyla ilgili yeniliği teşvik etmek için dijital varlık menkul kıymetlerinin kurumlar tarafından saklanmasına ilişkin açıklamada bulundu.

23 Aralık’ta yapılan bir duyuruya göre, SEC uzun vadeli soru işaretlerine yanıt verdi. SEC, hem konu hakkında yorum talep etti hem de kripto para endüstrisini araştırmak istediğini belirtti.

SEC’in duyurusuna göre alım satım yapan kurumlar önümüzdeki beş yıl boyunca yaptırımlardan korunacak:

“Özellikle, komisyonun bu bildirimin yayım tarihinden itibaren beş yıllık bir süre sonra sona erecek olan pozisyonu, Bölüm 4’te belirtilen koşullar altında faaliyet gösteren kurumlar için bir komisyon yaptırım işlemine tabi olmayacağı yönündedir.”

Kısacası 4. bölümdeki kurallara uyan kurumların yaptırımlara maruz kalmayacağı dile getirildi.

Buna ek olarak komisyon, dijital varlık menkul kıymetlerinin saklanmasına ilişkin gelişen standartlar ve en iyi uygulamalar hakkında ek bilgi edinme fırsatı sağlamak için yorum talep ediyor. Bu tür içgörüler, bu alandaki gelecekteki olası Komisyon eylemlerini bilgilendirmeye hizmet edecek.

Komisyon beyanı ve yorum talebi Komisyonun web sitesinde yer alıyor ve Federal Kayıtta yayınlandıktan 60 gün sonra yürürlüğe girecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x