Yükleniyor...

SEC Yetkilisinden, Binance US Hakkında Bomba Sözler!

SEC yetkilisi, Binance'in ABD kolu olan Binance US'nin, kayıt dışı menkul kıymet borsası işlettiğini savundu.

sec binance us

SEC yetkilisi, Binance’in ABD kolu olan Binance US‘nin, kayıt dışı menkul kıymet borsası işlettiğini savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir yetkili isim, Voyager Digital’in iflas duruşması sırasında Binance US hakkında sert yorumlarda bulundu.

SEC yetkilisi, duruşma sırasında, Binance US‘nin ABD’de kayıt dışı bir menkul kıymet borsası olduğunu iddia etti. Ayrıca yetkili, Voyager Digital‘e ait olan VGX token’larının satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inandığını savundu.

Binance US’nin Kayıt Dışı Menkul Kıymet Borsası Olduğu İddia Edildi

SEC Kıdemli Dava Avukatı William Uptegrove, Binance US hakkında şok etkisi yaratan açıklamalarda bulundu.

Voyager’ın Binance US’ye satılıp satılmayacağını belirlemek amacıyla yürütülen bir iflas duruşmasında Uptegrove, duruşmada görevli olan Yargıç Michael Wiles’a yanıt verdi. SEC yetkilisi Uptegrove, Voyager’in yerel token’ı VGX’in bir menkul kıymet ürünü olduğunu ve Binance US‘nin kayıt dışı menkul kıymet borsası olarak nitelendirildiğini savundu.

Ayrıca Yargıç Wiles, geçtiğimiz günlerde SEC’e oldukça sert bir çıkış sergilemişti. Wiles, SEC’in içi boş cümlelerle davayı baltalamaya çalıştığını belirtti.

Uptegrove, SEC personellerinin görüşlerinin, SEC’in başındaki beş komisyon üyesinin görüşlerini yansıtmak zorunda olmadığını aktardı. Bu kapsamda Uptegrove, SEC’in herhangi bir yaptırım eylemi olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı.

Uptegrove‘in sözlerine Binance US cephesinden cevap da gecikmedi. Bir Binance US sözcüsü, SEC personelinin bulunduğu bu iddiaların üzüntü verici olduğunu aktardı. Binance US sözcüsü, şunları söyledi;

“Sektörümüzdeki diğer kişilerle birlikte, düzenleyicilerle yapıcı diyalog kurmaya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde inovasyonun devam etmesini sağlamak için Kongre tarafından hazırlanan ve kabul edilen kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi desteklemeye kararlıyız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x