Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa DeFi Haberleri SEC Yöneticisi Hester Pierce, DeFi İçin Yasal Netlik ve Deney Serbestliği İstedi

SEC Yöneticisi Hester Pierce, DeFi İçin Yasal Netlik ve Deney Serbestliği İstedi

ABONE OL:google-news

SEC komisyon üyesi Hester Pierce, pazartesi günü düzenleyicilerden DeFi ekosistemi için yasal açıklık ve deney serbestliği istedi.

George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşen Atomic Trading konuşmasında dijital ekonomi ve regülasyonlar üzerine konuştu.

Pierce, geçen eylül ayında The Block ile merkeziyetsiz finans (DeFi) üzeirine röportaj yaptı. Röportajda regülasyon konusunun sıkıntılı olduğu ve DeFi regülasyonu hakkında cevap veremediğini söyledi.

Salı günü yaptığı açıklamalar, konu ile alakalı pozisyonunun sağlamlaştığını gösteriyor. Pierce, amaçlarının yatırımcıları ve piyasaları korumak olduğunu söyledi.

Pierce’ın açıklamaları:

“Wall Street karşıtı söylemler piyasa üzerinde etkili ve birçok kişinin merkezi kurumların hayatımızı ne kadar etkilediğini gösterdi. Onun yerine DeFi’ı koyuyorlar. DeFi piyasası hızla büyüyor ve merkezi finansın aksine akıllı kontratlarla işliyor. DeFi, kripto para işlemlerine olanak sağlıyor. DeFi alanında sıkıntı olsa da, sistemdeki demokrasi, açık erişim, şeffaflık, tahmin edilebilirlik ve dayanıklılık çok etkileyici.

Denetleyiciler olarak, avantajlar ve dezavantajlar konusunda bilgi sahibiyiz, hem yasal açıklık hem de deneysel serbestlik tanımalıyız. Böylece DeFi, CeFi ile rekabet edebilir.”

Konuşmasının devamında Pierce, yorumlarında kripto paraların ciddi potansiyeli olduğundan bahsetti.

“Geçen haftaki kongre ifadesinde, Robinhood CEO’su gerçek zamanlı ödemelerden bahsetti. Yani kripto para işlemlerinde ödemeler, üçüncü parti olmadan gerçekleşebilir. Hatta geleneksel piyasalardan daha etkili.”

En önemlisi, denetleyicilere dijital ekonomi için daha açık olmaları gerektiğini söyledi. Açıklamalarında dijital ekonominin ne kadar zor olabileceğinden bahsetse de yeni zorluklara hazırladığını söyledi:

“Elimizdeki araçları dikkatli bir şekilde kullanmalıyız. Yeni teknolojinin potansiyelini ve insanlar için nasıl çalışacağını anlamamız lazım.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar