Yükleniyor...

SEC’in Eski Yetkilisi, Binance’in Finans Durumunun FTX’ten Daha Belirsiz Olduğunu Söyledi

SEC'in eski yetkilisi John Reed Stark, Binance'in mali durumunun FTX'ten bile daha belirsiz olduğunu ifade etti.

secin 4

SEC’in eski yetkilisi John Reed Stark, Binance’in mali durumunun FTX’ten bile daha belirsiz olduğunu ifade etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu İnternet Uygulama Ofisi eski başkanı Stark, Binance’in mali durumunun FTX’ten daha “opak” olduğuna inanıyor.

Reuters’in haberine göre kripto devinin kurumsal dosyalarına yapılan analiz neticesinde, Binance hakkında çok az şey bilindiği ortaya çıktı.

Şirketin nakit rezevleri, karları ve gelirleri, Binance tarafından şeffaf bir biçimde açıklanmış değil. Bu yıl tahmini olarak 22 trilyon dolar değerinde kripto işleyen borsanın, gerçekte merkezinin nerede olduğu da tam olarak bilinmiyor.

Binance, yerel token’ı BNB’nin bilançodaki rolü veya müşterilerin kredi alınan fonlarla marj trade’i yapmasına iizn verirken, riske maruz kalması hakkında bilgi paylaşmıyor.

Binance’in yan kuruluşlarından gelen dosyalar, şirketin genel iş yapısı, operasyonları ve Binance.com’un kendi ve birçok yan kuruluşu arasında fonları nasıl hareket ettirdiği hakkında çok az ayrıntı verildiğini ortaya koyuyor. Bu dosyalara göre Binance’in dünya çapında yer alan kuruluşları yalnızca birer “vitrin süsü” görevi görüyor ve kendi başlarına hiçbir faaliyette bulunmuyor.

Binance’in proof-of-reserve raporunu yayımlayan denetim firması Mazars, ileriye dönük olarak kripto şirketleriyle çalışmayı askıya alacağını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x