SEC'in İki Büyük Borsaya Davası Sonrası Bizi Neler Bekliyor? • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’in İki Büyük Borsaya Davası Sonrası Bizi Neler Bekliyor?

SEC, kripto para piyasasının en büyük iki borsasına da son iki gün içinde dava açtı.

sec

SEC, kripto para piyasasının en büyük iki borsasına da son iki gün içinde dava açtı.

SEC’in açtığı davalar kripto para piyasasında şok etkisi yaratırken hem borsa hem SEC taraflarından açıklamalar birbirini izledi. Bununla birlikte kripto paralar da düşüşler yaşadılar.

SEC’in Davaları Sonrası Kripto Para Sektöründe Neler Olabilir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, dün Binance ve CEO CZ’ye açtığı dava ile kripto para piyasasını sarstı. Bununla birlikte sektör paydaşlarından açıklamalar art arda geldi.

Binance’in müşterilere yanlış bilgi verdiğini ve sermayeyi yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor. Aynı zamanda Coinbase’e de menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açıyor.

sec kripto

Moody’s Dijital Varlıklar Stratejisi Başkanı, düzenleyici ortamın dijital varlıklar için ücretleri yeniden şekillendirebileceğini belirterek önemli bir potansiyel olduğunu vurguladı.

Bu haberlerin ardından rakip borsa Coinbase’in hisse değeri ve Bitcoin fiyatı düşüş yaşadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasını Twitter üzerinden eleştirerek, bu durumun gelecekte neler olabileceğinin bir önizlemesi olduğunu ifade etti. SEC davasında, Binance’in müşterilere yanlış bilgi verdiği ve sermayeyi yanlış yönlendirdiği iddia ediliyor. SEC’in davayı kazanması halinde, Binance CEO’su Zhao ve şirketin ABD’de iş yapması yasaklanabilir.

Bununla birlikte davalardan çıkacak kararlar her iki borsanın da büyük olması sebebiyle kripto para sektöründeki gidişatı yeniden belirleyebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x