SEC'in Kripto Para Rehberi ABD Bankalarını Düşündürüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’in Kripto Para Rehberi ABD Bankalarını Düşündürüyor

SEC'in kripto para rehberi, müşterilerin kripto varlıklarının ele alınmasındaki yöntemleri değiştireceğinden ABD bankaları düşündürüyor.

SECin Kripto Para Rehberi ABD Bankalarini Dusunduruyor

SEC’in kripto para rehberi, müşterilerin kripto varlıklarının ele alınmasındaki yöntemleri değiştireceğinden ABD bankaları düşündürüyor.

Reuters, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yayınlanan bu rehberin bankaların kripto projelerini aksattığını bildirdi.

SEC’in Rehberi ABD Bankalarının Projelerini Aksattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konu hakkında bilgisi olan taraflar, SEC’in yayınladığı rehberle birlikte ABD bankalarındaki kripto paralara olan bakışın ve tutumun değişmesini bekliyor. Ayrıca çevreler ABD bankalarının kripto para projelerini aksatmasına neden olacağına inanıyor.

Mart ayında SEC kripto koruyucuları olarak işlev gören ABD’de listelenen tüm halka açık şirketlerin, kripto maruziyetlerini bilançolarında varlıklar yerine yükümlülükler olarak hesaba katmaları ve bu varlıklarla ilişkili riskleri yatırımcılara açıklamaları gerektiğini söylemişti. SEC kılavuzuna göre, kripto varlıklarının kredi verenler tarafından muhafazası, diğer varlıklara kıyasla benzersiz teknolojik, yasal ve düzenleyici riskler sunuyor.

Bankacılık düzenlemesi için küresel standart belirleyici olan Basel Bankacılık Denetleme Komitesi, kriptoya maruz kalan bankalar için katı sermaye gereksinimleri ve maruz kalma sınırları da dahil olmak üzere uluslararası kurallar yayınlamayı planlıyor . Basel komitesinin getireceği standartlar, SEC rehberliği ile birleştiğinde ABD bankalarını dijital varlık piyasalarına katılmaktan daha da uzaklaştırabileceği düşünülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x