Yükleniyor...

SEC’in Üst Yönetiminde Ayrılık

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Genel Danışmanı Dan Berkovitz, görevi bırakacağını açıkladı.

SECin Ust Yonetiminde Ayrilik

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Genel Danışmanı Dan Berkovitz, görevi bırakacağını açıkladı.

Berkovitz’in önceki görevinde, iflas eden kripto borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile yemek yediği bildirildi.

SEC’in Genel Danışmanı Görevinden Ayrılıyor

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu Genel Danışmanı Dan Berkovitz, 31 Ocak’tan itibaren görevinden ayrılacak.

Washington Examiner’ın haberine göre Berkovitz, SEC’e katılmadan hemen önce Bankman-Fried tarafından lobi faaliyetlerine tabi tutuldu. Merkeziyetsiz finans konusunda sertlik yanlısı olarak bilinen Berkovitz’in CFTC’deki önceki görevinde, gözden düşmüş FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ile tanıştığı ve yemek yediği bildirildi.

sec eski genel danisman dan berkovitz

Görevinden ayrılacak olan Berkovitz bir SEC duyurusunda şunlara yer verdi:

“Otuz dört yıllık kamu hizmetinden sonra, yeni ve farklı zorlukların ve fırsatların peşinden gitme zamanım geldi. Başkan Gensler’e vizyoner ve enerjik liderliğinde bana bir kez daha ön saflarda bir sorumluluk verdiği için teşekkür ediyorum.”

Berkovitz, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndaki komisyon üyeliği görevinden ayrıldıktan sonra Kasım 2021’de SEC’e katıldı. SEC Baş Hukuk Müşaviri yardımcısı olan eski bir Adalet Bakanlığı avukatı olan Megan Barbero, Berkovitz’in yerine geçen isim olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner