Yükleniyor...

SecondMarket, Amerika Tabanlı İlk Bitcoin Exchange’i Olmak İçin Adımı Attı

SecondMarket, Mt.Gox’un yarattığı büyük kaosun ardından, Amerikalı Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek bir duyuru yaptı

SecondMarket, Mt.Gox’un yarattığı büyük kaosun ardından, Amerikalı Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek bir duyuru yaptı. Bildiğimiz gibi ABD, hala Bitcoin exchange sitesi olmayan bir ülke ve bir çok Amerika vatandaşı yatırımcı, Bitcoin alım-satımlarını Mt.Gox üzerinden yapıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fakat Mt.Gox’un Bitcoin alımlarını kısa bir süre durdurduğunu açıklamasının ardından, SecondMarket CEO’su Barry Silbert, SecondMarket’in ilgili satıcılardan Bitcoin alacağını duyurdu.

Silbert, “Burada ABD tabanlı olan, düzenlemelere uygun, uysal ve güvenilir bir Bitcoin exchange sitesi için büyük bir ihtiyaç var. Bu atılım, bu yöndeki ilk önemli adım olacaktır.”

Bir süredir çoğu yatırımcı, Mt.Gox üzerinden Bitcoin alımı yapamamış ve bu yüzden çılgına dönmüştü. Aldıkları hataların sebebini bir türlü öğrenemeyen yatırımcılar, Mt.Gox’un açıklamasından sonra sorunun nedeni anlaşılmıştı.

Silbert’ın Twitter adresinden duyurduğu haber ile ise, Amerikalı vatandaşlara Bitcoin için yeni bir umut ışığı doğdu:

Özel bir yatırım aracı olan Bitcoin Investment Trust’tan geçen Eylül ayından bu yana yatırımcılardan -çoğu yüksek profilli Wall Street yatırımcıları ve teknoloji girişimcilerinden oluşan- yaklaşık 80.000 BTC yatırım alan SecondMarket, bu hareketi ile ABD’deki ilk exchange sitesinin adımını atmış oldu.

Amerika’daki Bitcoin alım-satım pazarını genişletmek isteyen SecondMarket, şu anda minimum 25 BTC’lik Bitcoin alımlarını gerçekleştiriyor. Bu konuda açıklama yapan Silbert, “Şu an oluşturduğumuz market, şu anki hali ve yapısı itibariyle, yüksek profilli ve küçük hacimli alım-satım işlemlerine izin vermeyen bir özelliğe sahip.” dedi.

Silbert, New York Eyalet Duruşmalarında ve Forbes’ a yaptığı açıklamada da “2014 Wall Street’te Bitcoin’in yılı olacak.” demişti.

Peki SecondMarket Satışı Nasıl Gerçekleşiyor

Öncelikle SecondMarket’e Bitcoin satış işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, bilgi formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formda size isim, adres gibi basit kişisel bilgiler soruluyor.

Bu kişiler, daha sonra uzun bir New Account Profile (Yeni Kullanıcı Profili) formunu da doldurmak zorundalar. Bunlardan sonra işlemin tamamlanması için 5 adım gerçekleştiriliyor.

1. SecondMarket satıcıya alım-satım hakkındaki onaylama için bildirim gönderiyor.

2. Satıcı, satış fiyatı için offline ve özel bir müzakere ile fiyatı belirliyor.

3. Satıcı, SecondMarket’e Bitcoin gönderiyor.

4. BlockChain tarafından gerçekleştirilen 6 onaylamadan sonra, para satıcıya gönderiliyor.

5. Satıcıya takip için FED (Federal Rezerv) referans numarası veriliyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x