Yükleniyor...

SEC’te Sular Durulmuyor: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Bir Kez Daha Değişti!

Reuters, Obama döneminde başarılı bir performans sergileyen finansal düzenleyici Gary Gensler'ın önümüzdeki günlerde SEC başkanlığına getirileceğini duyurdu.

sec chainlink link

Reuters, Obama döneminde başarılı bir performans sergileyen finansal düzenleyici Gary Gensler’ın önümüzdeki günlerde SEC başkanlığına getirileceğini duyurdu.

Reuter’un ismi açıklanmayan iki kaynağa dayandırdığı habere göre, ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, göreve başlamasıyla birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) başına Gary Gensler’ı getirecek.

Haberimizin yayınlandığı an itibariyle ne Gensler cephesinden ne de Biden’ın ofisinden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Gensler, 2009 ile 2014 yılları arasında Obama döneminde ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) başkanlığını yürütmüştü. ABD Başkanlık Seçimi’ni kazanmasının ardından Biden’ın ekibine katılan Gary Gensler’ın kripto para dostu bir tutum içerisinde olduğu biliniyor.

Öte yandan geride bıraktığımız haftalarda SEC başkanı Jay Clayton’ın görevini bırakmasının ardından bu poziyona Elad Roisman’ın atanması sonrasında bu değişiklik şaşkınlık yarattı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x