Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Selcoin: Altcoin'ler Mini Boğada!

Selcoin: Altcoin’ler Mini Boğada!

ABONE OL:google-news

Bitcoin fiyatının 7 Eylül’den bu yana 10.400 dolar ila 10.050 dolar arasında konsolide oluyor. Bitcoin fiyatındaki yatay seyir altcoin’lerin hareketlenmesine neden oldu ve dibin dibini gören birçok altcoin USD ve BTC karşısında büyük oranda değer kazandı.

CoinMarketCap‘in verilerine göre son 24 saatte en büyük altcoin Ethereum (ETH) USD karşısında yüzde 8,50, BTC karşısında yüzde 8,28 değer kazandı. En büyük ikinci altcoin Ripple (XRP) ise son 24 saatte USD karşısında yüzde 11,90, BTC karşısında ise yüzde 11,51 değer kazandı. Diğer altcoin’lerde de durum benzer şekilde.

Güncel görünüm altcoin’lerin ciddi anlamda hareketlendiği, özellikle BTC karşısında ezildikleri dönemin son bulduğunu gösteriyor. Ünlü kripto para analisti Selcoin, Twitter hesabı üzerinden altcoin’lere ilişkin değerlendirmede bulundu ve altcoin’lerin mini boğada olduğunu belirtti.

Bitcoin’in 9.000-11.000 arasındaki akümüle (hazırlık) aşamasının en fazla 3-4 hafta süreceğini ifade eden Selcoin, Bitcoin’in bu banttaki yumuşak hareketlerinin ve demirbaş coin’lerin hareketinin piyasaya güven verdiğini ve altcoin’lerdeki hareketlerin olgunlaşmaya başladığının altını çizdi.

Selcoin’e göre Bitcoin, akümüle bandının destek seviyesi olan 9.500 dolara kadar gevşeyebilir. Eğer ki burada bir kırılma olursa piyasa yeniden ayıya evrilebilir. Bitcoin’in mevcut akümülasyonunu tamamlarken altcoin’lerin mini boğa hareketine devam edeceğini işaret eden Selcoin, akümülasyon neticesinde Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edeceğini ve 13.500 dolar direncine kadar yükseleceği görüşünde.

Analist ayrıca Bitcoin hakimiyetinin destek seviyesinin yüzde 64-65 civarında olduğunu ve desteğin kırılması durumunda altcoin’lerdeki boğa hareketinin devam edeceğini belirtirken, Bitcoin hakimiyetinin yüzde 58 civarına düşmesi durumunda altcoin’lerdeki boğa hareketinin biteceğini belirtiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar