Yükleniyor...

Selcoin: Altcoin’ler Mini Boğada!

Bitcoin fiyatının 7 Eylül'den bu yana 10.

Altcoin Piyasası Bitcoin Boğa

Bitcoin fiyatının 7 Eylül’den bu yana 10.400 dolar ila 10.050 dolar arasında konsolide oluyor. Bitcoin fiyatındaki yatay seyir altcoin’lerin hareketlenmesine neden oldu ve dibin dibini gören birçok altcoin USD ve BTC karşısında büyük oranda değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinMarketCap’in verilerine göre son 24 saatte en büyük altcoin Ethereum (ETH) USD karşısında yüzde 8,50, BTC karşısında yüzde 8,28 değer kazandı. En büyük ikinci altcoin Ripple (XRP) ise son 24 saatte USD karşısında yüzde 11,90, BTC karşısında ise yüzde 11,51 değer kazandı. Diğer altcoin’lerde de durum benzer şekilde.

Güncel görünüm altcoin’lerin ciddi anlamda hareketlendiği, özellikle BTC karşısında ezildikleri dönemin son bulduğunu gösteriyor. Ünlü kripto para analisti Selcoin, Twitter hesabı üzerinden altcoin’lere ilişkin değerlendirmede bulundu ve altcoin’lerin mini boğada olduğunu belirtti.

Bitcoin’in 9.000-11.000 arasındaki akümüle (hazırlık) aşamasının en fazla 3-4 hafta süreceğini ifade eden Selcoin, Bitcoin’in bu banttaki yumuşak hareketlerinin ve demirbaş coin’lerin hareketinin piyasaya güven verdiğini ve altcoin’lerdeki hareketlerin olgunlaşmaya başladığının altını çizdi.

Selcoin’e göre Bitcoin, akümüle bandının destek seviyesi olan 9.500 dolara kadar gevşeyebilir. Eğer ki burada bir kırılma olursa piyasa yeniden ayıya evrilebilir. Bitcoin’in mevcut akümülasyonunu tamamlarken altcoin’lerin mini boğa hareketine devam edeceğini işaret eden Selcoin, akümülasyon neticesinde Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edeceğini ve 13.500 dolar direncine kadar yükseleceği görüşünde.

Analist ayrıca Bitcoin hakimiyetinin destek seviyesinin yüzde 64-65 civarında olduğunu ve desteğin kırılması durumunda altcoin’lerdeki boğa hareketinin devam edeceğini belirtirken, Bitcoin hakimiyetinin yüzde 58 civarına düşmesi durumunda altcoin’lerdeki boğa hareketinin biteceğini belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x