Yükleniyor...

Selcoin: “Altcoin’lerde Genel Olarak Düşüş Beklentim Var”

Yerli kripto para analistlerinden Selcoin, son günlerin en çok konuşulan konularından olan altcoin'lerle ilgili öngörülerini bildirdi ve yatırımcılarla genel piyasa beklentilerini paylaştı.

Feno 1 scaled

Yerli kripto para analistlerinden Selcoin, son günlerin en çok konuşulan konularından olan altcoin’lerle ilgili öngörülerini bildirdi ve yatırımcılarla genel piyasa beklentilerini paylaştı.

Altcoin’lere Yeni Girişler Riskli

Bu sabah saatlerinde attığı tweet’te, altcoin’lere olan para akışının büyük ölçüde tamamlandığını ve trend dönüşü yaşanacağını belirten Selcoin, şunları söyledi:

“Bitcoin dominasyon grafiği bu. 2015-2017 ve 2020 yıllarında oversold bölgesi görülüyor. Buradaki oversold = altcoinlere para akışının büyük ölçekte tamamlandığını ve trend dönüşünü temsil eder. Altcoinlere yeni girişlerin riskli olduğunu söylememin nedeni budur.”

Bilindiği üzere yerli- yabancı kripto para analist ve trader’ların birçoğu altcoin boğasında olunduğunu, bu dönemde altcoin’leri değerlendirmek gerektiğini belirtiyor. Selcoin de bu boğayı kabul etti ancak şunu da belirtmeden geçemedi:

“Altcoin boğasında olduğumuz kuşkusuz. Bitiş de önemli…”

Kripto Paralara Yeni Gireceklere Tavsiyeler

Selcoin, kendisinin de 2017 yılının sonunda altcoin’lerden zarar ettiğini belirterek; görülen boğanın aslında zararlara da yol açabileceğini aktardı:

“Kriptoya yeni girenleri uyarmak niyetindeyim. 2017 yıl sonunda benimde altcoin’lerden kaybım oldu. Örneğin ben kârdan zarar etmiş durumda iken piyasaya yeni girenler direkt sermayeden kaybetti. Siz grafiğe baktığınızda en büyük boğa görüyorsunuz, aslında en çok kaybedilen idi.”

Düşüş Beklentisi

Takipçilerinin kendisine yönelttiği sorulara karşı ise Selcoin bu işin sanıldığı kadar kolay olmadığını söyledi ve elinde tuttuğu altcoin’lerin yarısını sattığını da ekledi:

“Bu iş çetrefilli. Ben iddia kuponu paylaşmıyorum. Net bilmek de mümkün değil. Altcoinler adına genel beklentim düşüşlerin gelmesi.. Portföy bakımından da aldığım altcoin’lerin yarısını sattım dedim. Yarısını tutuyorum dedim.

Ethereum, litecoin, neo, nano,eos ve xrp almıştım son 3-4 ayda zaten sadece.”

Temkinli İşlem Yapmakta Fayda Var

Selcoin, bir takipçisinin yorumu üzerine, altcoin’lerle ilgili son attığı tweet’te düşüş beklentisinin hemen söz konusu olmadığını belirtti:

“Hemen düşer gibi bir durum söz konusu değil. Yeni işlem açmakta temkinli ol, mevcutta olana stop koy ve izle. Bu kadar…”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner