Selcoin: Bitcoin'in Fiyatı için Haftalık Kapanış Önemli • Coinkolik
Yükleniyor...

Selcoin: Bitcoin’in Fiyatı için Haftalık Kapanış Önemli

Yazım sırasında 9.

Bitcoin BTC Haftalık Kapanış

Yazım sırasında 9.447 dolardan işlem gören ve düne göre yüzde 1,09 oranında değer kazanan Bitcoin’in yükselişi devam ediyor. 2020 ile birlikte yükselişe geçen en büyük kripto para, son 30 günde yüzde 30’a yakın değer kazandı.

Bitcoin’in momentumunu koruyarak yükselişini sürdürerek beş haneli rakamları görüp görmeyeceği büyük merak konusu. Analistler ve trader’lar bu konuya etki edebilecek faktörlere de değinerek kısa, orta ve uzun vadeli fiyat öngörüleri paylaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’deki kripto topluluğunun Twitter’da yakından takip ettiği popüler kripto para analisti Selcoin, Bitcoin’in fiyatına etki edecek önemli bir konuya dikkat çekti. Analist, Çin Merkez Bankası’nın 3 Şubat’ta piyasaya 1.2 trilyon yuan (173 milyar dolar) para süreceğini hatırlatarak, “Çin’de borsalar 23 Ocak’tan beri tatil. Yarın açılıyor. Ülkeler krizlere para basarak tepki verirken arzı kısıtlı ürünler yükselerek tepki verir.” ifadelerini kullandı ve Bitcoin, altın ve gümüşü işaret etti.

3 Şubat’ta TSİ 02:59’da gerçekleşecek haftalık kapanışın önemli olduğunu söyleyen Selcoin, haftalık kapanışın önemini şu şekilde açıkladı:

Bu gece, haftalık kapanış önemli çünkü hemen akabinde Çin yeni yılı ve Koronavirüs sebebiyle sıkıntıda olan uzak doğu piyasası açılacak. Hem Bitcoin önemli bir alan da hem Çin piyasaları darda. Bakalım neler olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x