Yükleniyor...

Selcoin de Youtube Sansürüne Uğradı!

Bildiğiniz gibi Youtube son zamanlarda kripto para sektörü içerisinde olan, bu konuyla alakalı paylaşımlar yapan kanallara uyguladığı sansür ve verdiği ihtarlarla ön plana çıktı.

selcoin de youtube sansürüne uğradı

Bildiğiniz gibi Youtube son zamanlarda kripto para sektörü içerisinde olan, bu konuyla alakalı paylaşımlar yapan kanallara uyguladığı sansür ve verdiği ihtarlarla ön plana çıktı. Maalesef kripto parayla ilgili içerik üreten birçok farklı kanal, şu zamana kadar içeriğin ne olduğuna bakılmaksızın ünlü platformdan uyarı aldı. Bu durum kripto para topluluğu arasında eleştirildi ve “sansür” olarak adlandırılmaya başlandı.

Birçok yabancı analist bu durumu yaşarken, önceki gün de ülkemizin başarılı analisti Selcoin, Youtube’un gazabına uğradı. Youtube’da içerik üreticiliği yapan Selcoin, Twitter’da bir paylaşım yaparak Youtube’dan “Topluluk Kuralları İhtarı” aldığını açıkladı. İhtarla beraber Selcoin’in son videosu da yayından kaldırıldı. Selcoin, bu duruma tepkisini “Kolaya mentos atılan videolardan çekeriz bundan sonra. Çaktırmadan bilgi aktarmaya çalışırım o esnada” ifadeleriyle gösterdi.

İtiraz Etti, Tekrar Yayına Alındı

Selcoin, aldığı bu ihtara daha sonra itiraz etti.

Analist, itirazdan sonra Youtube’un videoyu tekrar yayına aldığını dile getirerek, “Yoğun bir spam saldırısı aldık. Beğeni ve yorumlarınızla saldırılara kalkan oluyorsunuz. Desteklerinizi her daim rica eder, teşekkür ederim” diye konuştu.

Kripto para topluluğuna YouTube tarafından uygulanan bu sansür ve baskı, tepkilere neden oluyor. Hatta birçok isim şimdiden YouTube yerine, benzer video paylaşım sitelerine geçiş yapmaya başladı bile.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner