Yükleniyor...

Selim Kender: Regülasyonlar Herkesin İşini Kolaylaştıracaktır

Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Direktörü Selim Kender, İstanbul Blockchain Week'te Coinkolik ekibinin sorularını cevapladı.

Selim Kender Regulasyonlar Herkesin Isini Kolaylastiracaktir

Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Direktörü Selim Kender, İstanbul Blockchain Week‘te Coinkolik ekibinin sorularını cevapladı.

İstanbul Blockchain Week (İBW), blockchain, NFT’ler, regülasyonlar, kripto geleceği gibi çeşitli konuları ele alan etkinliğiyle tamamlandı. Global bir etkinlik olan İBW’ye, sektörün önemli isimleri katıldı. Bu isimlerden biri olan Ava Labs‘ın Türkiye İş Geliştirme Direktörü Selim Kender, Coinkolik ekibiyle keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.

“İnsanların Giderek Bu Sektöre Geleceğini Düşünüyoruz”

Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Direktörü Selim Kender, 14-17 Kasım tarihlerinde düzenlenen İstanbul Blockchain Week‘e (İBW) katıldı. Ekibimizle röportaj gerçekleştiren Kender, blockchain hakkında açıklamalarda bulundu.

Selim Kender, Türkiye’de blockchain benimsenmesinin son sekiz ayda gerilediğini dile getirdi. Ancak Kender, genel anlamda blockchain benimsenmesinin giderek arttığının altını çizdi. Kender, sekiz aylık benimsenme gerilemesini kripto ayı marketine ve piyasadaki kötü aktörlerin yol açtığı sorunlara bağladı.

Kender, Ava Labs olarak ekosistemi canlı tutmaya çalıştıklarını dile getirdi. Ayrıca Kender, işleri kurallar ve kanunlara göre yürüttüklerinden bahsetti. Sektörün inişli çıkışlı hareket ettiğinden bahseden direktör, uzun vadeli trendin iyiye gittiğini belirtti.

Selim Kender, NFT Çalışmalarına Değindi

selimkendersorular

Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Direktörü Selim Kender, Ava Labs olarak NFT tarafında da çalışmaların sürdüğünü belirtti. Avalanche için konuşan Kender, teknoloji sağlayıcı olduklarını belirtti. Kender, NFT projesi üretmek isteyenlere altyapı sağladıklarını ve ekosistemde artan bir hacim olduğunu dile getirdi.

Kender, NFT sektörünün de kripto ayı piyasasından etkilendiğinin altını çizdi. Ayrıca Kender, NFT tarafına önem verdiklerine vurgu yaptı.

“Regülasyonların Kötü Bir Şey Olduğunu Düşünmüyoruz”

Ava Labs Türkiye İş Geliştirme Direktörü Selim Kender, düzenlemeler ve denetlemeler hakkındaki sorumuzu da yanıtladı. Kender, regülasyonların kötü bir şey olmadığını dile getirdi.

Selim Kender, düzenlemelerin gelmesinin ve kuralların belirlenmesinin işe yarayacağını düşünüyor. Kender, düzenlemelerin ekosistemi kullananların işini kolaylaştıracağını belirtti. Son olarak direktör, kripto ve blockchain’in merkeziyetsizliğini bozmamanın önemli olduğunu aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x