Yükleniyor...

Senatör, ABD’de Kripto Yasağının Masada Olabileceğini Söyledi

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı kripto para yasağıyla ilgili görüşünü bildirdi.

Senator ABDde Kripto Yasaginin Masada Olabilecegini Soyledi

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı kripto para yasağıyla ilgili görüşünü bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bazı ülkelerin yaptığı gibi, hükümetlerin kripto para birimlerinin kullanımını yasaklaması veya kısıtlaması mümkün. Her ülkenin kendi mali ve düzenleyici politikalarına dayalı olarak kriptoya farklı bir yaklaşımı var, ancak genel olarak hükümetler düzenlemeler söz konusu olduğunda çeşitli kısıtlamalar getirebilir. Ayrıca, bazı ülkeler kripto para borsalarını yasaklamak gibi ek adımlar atabilir.

Senatör, Kripto Yasağını Göz Ardı Etmedi

Geçtiğimiz günlerde NBC’nin “Meet the Press” programına katılan Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi Başkanı Senatör Sherrod Brown, kripto para birimlerinin yasaklanmasının masada olabileceğini söyledi.

Kriptonun ulusal güvenlik için bir tehdit olduğunu vurgulayan senatör, kripto para birimlerini tamamen yasaklamanın zor olacağını kabul etti. Milletvekili, “Kripto paraları yasaklamak çok zor, çünkü uluslararasında gelişecek ve bunun nasıl işleyeceğini kim bilebilir” dedi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz yıl kripto para birimlerini yasaklama ya da sınırlama gibi bir niyetinin olmadığını söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x