Yükleniyor...
Sponsored

Senatör Hagerty, Kripto Borsaları için “Grace Period” Sağlayacak Bir Yasa Tasarısı Sundu

Senatör Hagerty, kripto para borsaları için bir "grace period" sağlayacak bir yasa tasarısı sundu.

senator hagerty

Senatör Hagerty, kripto para borsaları için bir “grace period” sağlayacak bir yasa tasarısı sundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yasa tasarısı geçtiği takdirde borsalar, kayıt dışı menkul kıymet olarak nitelendirilen kripto paraları listelediği için, ulusal menkul kıymetler borsası olarak kayıt yaptırmadıkları gerekçesiyle işleme tabi olmayacak.

Senatör Hagerty, Borsalar için Yasa Tasarısı Sundu

Senatör Bill Hagerty (R-Tenn.) tarafından sunulan tasarıya göre kripto para borsaları, bir token’ın yasadışı menkul kıymet olarak belirlenmesinin ardından iki yıllık bir grace period’a (ödemesiz süre) sahip olacak. Grace period, komisyonun bir token’ın kayıt dışı menkul kıymet olduğuna karar verilmesiyle başlayacak. Grace period boyunca kripto borsaları, menkul kıymet borsası olarak kayıt yaptırmadığı için yasal işleme tabi olmayacak.

Senatör Hagery tarafından sunulan tasarının, bu akşam kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Tasarının kanunlaşması halinde SEC, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) itiraz etme hakkına sahip olmasına karşın, çeşitli kurallar sebebiyle token’ları kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirebilir. Borsalar bununla birlikte kararın temyizi için dava açabilir.

CFTC Başkanı Rostin Benham, dijital varlıklar için doğrudan bir yetki için baskı yapmayı sürdürürken SEC, çoğu token’ın kayıtsız menkul kıymet olduğu yönündeki argümanını devam ettirerek, kurumu dijital varlık sınıfında önemli bir konumda tutmayı sürdürmeyi planlıyor.

SEC şu anda kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirdiği dokuz token’ı listelemesiyle ilgili olarak Coinbase’i araştırmayı sürdürüyor.

Tasarıya göre, menkul kıymet olarak belirlenen token’ları listeleyen kripto para borsaları, ulusal menkul kıymet borsası olarak kayıt yaptırmak zorunda kalacak. SEC’in bir kriptoyu kaytısız menkul kıymet olarak nitelendirmesi halinde borsalar, hizmetlerin kesintiye uğramasını önlemek için diğer broker’lar veya bankalarla anlaşma yapmak durumunda kalacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x