Yükleniyor...
Sponsored

Senatör Hickenlooper, Gary Gensler’i Eleştirdi

Senatör Hickenlooper, SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto sektörüne olan yaklaşımını eleştirdi.

senator hickenlooper

Senatör Hickenlooper, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto sektörüne olan yaklaşımını eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hickenlooper, kaleme aldığı mektupta koordineli bir düzenleyici çerçeve eksikliğinin, dengesiz uygulamaları da beraberinde getirdiğini söyledi.

Senatör Hickenlooper, Kripto Yaklaşımını Eleştirdi

ABD Senatör John Hickenlooper, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto paralara olan yaklaşımını eleştiren ilk Demokrat senatörlerden birisi oldu.

Senatör Hickenlooper, Gensler’in kripto sektörüne olan yaklaşımını eleştirdi ve düzenleyici çerçeve eksikliğinin dengesiz uygulamalara yol açarak yatırımcının korunmasının net bir biçimde anlaşılmasını engellediğini dile getirdi.

“Aynı zamanda defalarca belirttiğiniz gibi mevcut menkul kıymet yönetmeliği temiz bir biçimde uygulanmıyor.

Eski kuralları yeni bir pazara uygulamak, finansal hizmetlerin daha pahalı, daha az erişilebilir olmasna ve SEC’in Amerika halkı için daha az yararlı olmasına neden olabilir”

Senatör, SEC’i hangi dijital varlıkların menkul kıymet olduğunu, bu varlıkların nasıl listelenmesi gerektiği ve yatırımcıları bilgilendirmek için hangi açıklamaların yapılması gerektiğine yönelik kurallar belirlemeye çağırdı.

Gary Gensler’in kripto sektörüne olan yaklaşımı daha önce de siyasilerden tepki aldı. Kısa süre önce Senatör Pat Toomey de Celsius Network gibi kripto şirketlerinin çöküşünün yatırımcılar için yarattığı sıkıntılara engel olmayacak bir düzenleyici çerçeve eksikliği nedeniyle Gensler’i eleştirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x