Yükleniyor...

Sert Düşüşten En Çok DeFi Token’ları Etkilendi!

Bitcoin'in (BTC) 12 bin dolardan 10 bin dolara düşmesi en çok da DeFi token’larını etkiledi.

sert dususten en cok defi token lari etkilendi

Bitcoin’in (BTC) 12 bin dolardan 10 bin dolara düşmesi en çok da DeFi token’larını etkiledi. Chainlink (LINK), Aave (LEND), yearn.finance (YFI), Compound (COMP) ve daha fazlası gibi popüler token’lar çift haneli kayıplarla karşılaşıyor.

Bununla birlikte, Binance ve Poloniex gibi kripto para borsaları, sektöre olan güveni gösteren DeFi varlıklarını listelemeye devam ediyor. Bitcoin’in 12 bin dolar seviyesinden 9 bin 900 dolarlık fiyat alanına son düşüşü, tüm kripto para piyasalarının büyük bir yara almasına neden olur. Coinmarketcap’e kısa bir bakış, Ethereum’un bir kez daha kritik olan 365 dolarlık destek alanının altında olduğunu ve yazının yazıldığı sırada 341 dolardan işlem gördüğünü ortaya koyuyor. Ek olarak, XRP, Tether’e (USDT) 3. sırayı bir kez daha kaptırdı.

DeFi Token’ları Büyük Yara Aldı

Büyük kripto para birimlerinin yanı sıra, DeFi token’ları da, devam eden kripto piyasası satışından çok etkileniyor gibi görünüyor. ChainLink (LINK) ile başlayarak, dijital varlık, 50 günlük hareketli ortalamanın yanında olası bir sıçrama alanı olarak tanımlanan 12 dolarlık destek bölgesini kaybetti.

Popüler DeFi coin’i Yearn Finance (YFI) son 24 saatte %26 düşüş yaşadı. YFI yazının yazıldığı sırada 19 bin 427 dolardan işlem görüyordu. Unutulmaması gereken, şu anki değerinin, tüm zamanların en yüksek değeri olan 39 bin 300 dolardan yaklaşık % 50 daha düşük olmasıdır. Çift haneli kayıplar sergileyen diğer DeFi tokenleri arasında Synthetix (SNX), SushiSwap (SUSHI) ve Just (JUST) bulunuyor.

Aşağıda, DeFi token’larının yaşadığı büyük kayıpları vurgulayan bir ekran görüntüsü var.

sert dususten en cok defi token lari etkilendi

Kripto Borsaları DeFi Token’larını Listelemeye Devam Ediyor

Bununla birlikte, kripto piyasasındaki satışlara rağmen, Binance ve Poloniex gibi popüler borsalar sürekli olarak DeFi token’ları listeliyor.

Binance ile ilgili olarak, borsa Temmuz ayından bu yana aşağıdaki DeFi token’larını listeledi: Yearn Finance (YFI), Wrapped BTC (WBTC), Balancer (BAL), Curve Finance (CRV), Sushi (SUSHI), DFI.Money (YFII) , Tellor (TRB), Dia (DIA), Rune (RUNE) ve daha fazlası.

Poloniex ise Pearl Finance (PEARL), AlphaLink (ANK), JackPool.finance (JFI), Carrot Finance (CRT), Salmon (SAL), Corn (CORN), tBridge Token gibi birden fazla DeFi token listeleyerek benzer bir yol izledi.

DeFi token’larının Binance ve Poloniex tarafından sürekli listelenmesi, endüstrinin daha yeni başladığının kanıtıdır. Piyasa kayıpları sadece geçici olabilir, ancak DeFi token’larının toparlanması zaman alabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x