Yükleniyor...

“Sert Fırtınaya Hazır Olun!” Ünlü Trader Eren Caner’den Bitcoin Gündemine Dair Açıklamalar

Türk kripto para topluluğunun ünlü isimlerinden trader ve youtuber Eren Caner, son Youtube videosunda Bitcoin ve kripto para gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

fırtına 1280x816

Türk kripto para topluluğunun ünlü isimlerinden trader ve youtuber Eren Caner, son Youtube videosunda Bitcoin ve kripto para gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendine has üslubuyla Bitcoin gündemini değerlendiren Caner, Bitcoin’in neden bu evrede olduğunu ve neler yapılabileceğini de dile getirdi.

Bitcoin’in Önümüzdeki Günlerdeki Durumu Ne Olacak?

Ünlü trader konuya şöyle giriş yaptı: “Bu noktada iki ilginç durum var. Öncelikle kripto para borsalarından yüklü miktarda Bitcoin çekiliyor ve son 24 saatte borsalardaki Bitcoin miktarı %42’ye düştü. (videonun çekilme zamanı itibariyle) Bu aslında iyi bir gelişme, zira borsadan çekmek demek satıcılardaki isteksizliği gösterir. Satıcılar isteksiz.

Bitcoin’in teknik analizinde de tepkisizlik moduna geçtik. Bu ne demek derseniz de; Mart ayından beri yükselen takoz aşağı yönlü kırılamıyor. Arzu edilen yükseliş sağlanamıyor. Simetrik üçgenin üst noktası olan 9350 dolar bölgesi ile 10100 dolar arasında sıkışıyoruz. Ayrıca oluşan minimal simetrik üçgenin de ucuna geliyoruz. Dolayısıyla buralardan sert bir kırılım gelebilir. Şu an takozun dışındayız, tekrar içerisine girip yükselişe devam edilebilmesi için, Bitcoin’in en az 10350 dolara kadar yükselmesi gerek.

Bitcoin şu an bir akümülasyon döneminde. Önemli tarihler ise 14 Temmuz civarında diyebilirim, bu tarihlerde ekstra bir hareketlilik gelebilir. (artı/eksi birkaç gün fark edebilir)”

Bitcoin Şu An Nadasta

Caner, kritik seviyeleri de şöyle belirtti:

“Bitcoin’de benim için kritik seviyeler: 9350 dolar ve 10100 dolar arası. Ayrıca yükseliş ve düşüş için 50 günlük ve 200 günlük ortalama hareketler de güzel gidiyor, Bitcoin fiyatını alttan alta desteklemeye çalışıyor. Günlük grafikte daha iyi durumda ama şu an kesin olan durum şu ki Bitcoin nadasa çekildi. Bu belirsizlik döneminde ben arafta kalmış bir Bitcoin’e yatırım yapmaktansa, bir hareket yapmasını beklerim. Örneğin, 10100 dolar seviyesini aşmasını beklerim.”

Regülasyonlar ve Bitcoin’in Kaderi

Bitcoin’e karar alma mekanizmalarının bakışı ve regülasyonlara da değinen Caner, şunları söyledi:

“ABD Temsilciler Meclisi üyesi Warren Davidson, ‘Bitcoin değer saklamanın harika bir yolu ve ulusal para birimimiz Bitcoin olsaydı, böyle bir durumda Merkez Bankası da pek bir esneklik sağlayamazdı’ dedi. Ben burda bu kişinin yaptığı açıklamaları çok önemli buluyorum.”

Caner ayrıca bu açıklamanın önemini de şöyle belirtti:

“Önümüzdeki regülasyon dalgasında, bu kişiler Bitcoin’lerin yanında olabilir. Artırdıkları saygınlık sebebiyle altında olduğu gibi, Bitcoin fiyatına da olumlu katkısı olabilir ve bu şekilde kripto paralar emtia değil de, bizzat para olarak düzenlenebilir. Ben Bitcoin’in bizzat para olarak algılanması gerektiğini düşünüyorum.”

Ünlü trader ve youtuber’ın son videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner