Yükleniyor...

Ses Getirecek Duruşma Öncesi Mahkemeden Ripple ve SEC’e Yeni Bir Teklif Geldi

SEC, Ripple ve iki üst düzey yöneticisine dava açmıştı.

Ripple ve SEC'e yeni bir teklif

SEC, Ripple ve iki üst düzey yöneticisine dava açmıştı. Davanın görüleceği tarih olarak ise 22 Şubat 2021 belirlendi. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasında görülecek dava ile ilgili olarak mahkeme bir teklifte bulundu. Bu teklifin amacı ise davanın uzamamasını sağlamak.

Twitter kullanıcısı Crypto Eri tarafından paylaşılan bir bilgiye göre hakim Analisa Torres, bir teklif sunarak “kaynakları korumak” ve “yargı verimliliğini artırmak” amacıyla bir teklif sundu. Sulh hakimi her iki tarafın da bu teklife rıza göstermeye istekli olup olmadıklarını sordu. Bu, potansiyel olarak çözülmesi bir yıldan fazla sürmesi beklenen vakanın daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir.

Mahkeme tarafından önerilen teklife göre dava bölge mahkemesi yerine Sulh Ceza Mahkemesi tarafından görülecek. Bu şekilde dava seyri de hız kazanmış olacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Compound’un baş hukuk müşaviri Jake Chervinsky’e göre, bu standart bir mahkeme prosedürü olduğundan taraflardan otomatik olarak bir sulh hakimi kullanmaları istenir. Her iki tarafın da rıza göstermesi ihtimali söz konusu olsa bile Chervinsky için bu durum mahkeme seyrini hızlandırmayabilir:

“Her davadaki taraflara otomatik olarak bir sulh hakimine rıza göstermeyi isteyip istemedikleri sorulur. SEC buna onay vermez. Ripple’ın da yapacağından şüpheliyim. Yapsalar bile, davanın zaman çizelgesini gerçekten etkilemez.”

Avukat Jesse Hynes ise davanın muhtemelen 2021 yılının 4. çeyreğine kadar uzayacağını söyledi:

“SEC ve Ripple bir sulh hakimi kullanmayı kabul ederse, daha önce özetlediğim zaman çizelgesi hızlandırılabilir. Yine de 2021’in en erken son çeyreğine kadar bu davaya herhangi bir çözüm getirileceğini hayal bile edemem.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x