Yükleniyor...

Sessiz Sedasız Bir Şekilde, Yüzde 5 Bin Artan Altcoin Hangisi?

Düşük piyasa değeri olan bir kripto para birimi, 2019 Nisan ayından bu yana %5.

Synthetix SNX

Düşük piyasa değeri olan bir kripto para birimi, 2019 Nisan ayından bu yana %5.000’den fazla kazanç elde ettikten sonra tanınmaya başladı.

Synthetix (SNX) Ethereum Ağına İnşa Edildi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para analisti ve yatırımcısı Alex Saunders, 35.000 Twitter takipçisine geçen yıl Sydney’deki Edcon Konferansı sırasında Synthetix (SNX) ile tanıştığını şu şekilde söyledi:

“Gemiye çok erken dahil olduk ve en verimli sektördeki en etkili proje oldu: Merkeziyetsiz finansman.”

Synthetix; kullanıcıların hisse senetleri, kripto para, fiat para birimleri ve emtialar dahil olmak üzere bir dizi varlığa bahis yapmalarına olanak tanıyan Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir türev ticaret platformudur.

En Büyük 3. Defi Platformu

Piyasaya girmek isteyenler, BTC veya ETH’leri ile sUSD (sentetik ABD doları) gibi synthler üretmek için teminat olarak kilitlenebilen Sentetik Ağ Tokenleriyle (SNX) işlem yapabilirler. Synth tutan trader’lar, belirli bir hisse senedinin veya para biriminin yükselip yükselmeyeceğine bahse girebilir.

Synthetix ile ilgili benzersiz olan şey, SNX tokenlerini teminat olarak yatırmayı seçen kullanıcıların ödül kazanabilmesidir. SNX ödül vererek, kullanıcıları büyük miktarlarda para yatırmaya zorluyor ve diğer varlıklara erişimlerini sağlayarak dolaşımdaki arzı azaltmaya yönelik talebi teşvik ediyor.

Synthetix şu anda 259 milyon dolar değerinde varlığı kilitlemiş üçüncü en büyük DeFi platformudur. CoinMarketCap’e göre kripto para biriminin 154.2 milyon dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor.