Yükleniyor...

Sevilen Dizi ‘Billions’ta, Bitcoin (BTC) Yine Gündemde!

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, SHOWTIME'ın popüler TV dizisi 'Billions'ın başka bir bölümünde daha kendine yer buldu.

Billions 2

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, SHOWTIME’ın popüler TV dizisi ‘Billions’ın başka bir bölümünde daha kendine yer buldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dizinin senaryosu, geçen hafta Bitcoin’den bahsetmiş olan ‘Bitcoin Milyarderler’ yazarı Ben Mezrich tarafından yazıldı.

Yine Bir Bitcoin Madenciliği Olayı

Beşinci sezonun üçüncü bölümü, Bobby Axelrod’un oğlu Gordie Axelrod’un kendini ciddi bir Bitcoin tahminine sokmasıyla başlar.

Milyarder hedge fon yöneticisinin çocuğu, yurdundan bir maden çiftliği işletirken yakalanır ve okulunun güç şebekesini kapatır.

Bu olay, Gordie’yi okuldan kovmaya karar veren müdür tarafından fark edildi ve affedilmedi.(Babasının parası da günün sonunda Gordie’yi kurtaramadı)

Bitcoin madenciliği yapan öğrenciler esasında sadece TV kurgusu değildir. Stanford Üniversitesi, 2018’de yurt sakinlerini elektrik kullanımları sebebiyle uyarmak zorunda kalmıştı.

Bitcoin Popüler Dizilere Giriyor

Coinkolik’in daha önce bildirdiği üzere; dünyanın en büyük kripto para birimi daha önce de dizinin yeni sezonunun açılış bölümüne girmişti.

Sorgucu Bitcoin konusunda ithamlarda bulunurken, yasadışı Bitcoin madencilik çiftliğinin arkasındaki şüpheli, dolarların da hiçbir şey tarafından desteklenmediğini söylemişti:

“Altın standarttan çıktığımızdan beri dolar ne ile destekleniyor o halde?”

Bitcoin ayrıca Aralık 2016’da, çok daha erken denebilecek bir vakitte Emmy ödüllü popüler TV dizisi “Mr. Robot”ta da kendine yer bulmuştu.