Yükleniyor...

Shapella’dan Sonrası Gözler Yeni Güncellemede

Ethereum'un son ağ yükseltmesi Shapella'nın tamamlanmasının ardından gözler diğer yükseltmeye çevrildi.

ethereum 1

Ethereum’un son ağ yükseltmesi Shapella’nın tamamlanmasının ardından gözler diğer yükseltmeye çevrildi.

Ethereum ağında yapılan son yükseltme olan Shapella sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Ağ yükseltmesinin ardından çekirdek geliştiriciler gözünü bir sonraki adıma çevirdi.

Shapella’nın Ardından Gözler Diğer Ağ Yükseltmesinde

Ethereum çekirdek geliştiricileri, Shapella’dan sonraki bir sonraki yükseltmeyi tartışmak için bir araya geldi. Ethereum İyileştirme Önerisi 4844 veya “proto-danksharding”in yükseltmedeki en önemli değişiklik olması bekleniyor.

eth

Ethereum çekirdek geliştiricileri geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek bir sonraki güncellemeyi tartıştılar. Bir sonraki yükseltme olacak, Cancun-Deneb’e hazırlık olarak Blockchain’in mutabakat katmanı için kod değişikliklerini planlamak üzere bir araya gelindi.

Doğrulayıcıların devre dışı olarak kalmasını sağlayan Shapella yükseltmesini bu ayın başlarında etkinleştirildi. Geliştiriciler artık bu yıl içinde gerçekleşmesi beklenen “Cancun-Deneb” olarak adlandırılan bir sonraki yükseltmede ilerleme kaydediyor.

Ethereum’u kullanıcılar için daha ucuz hale getirmek için yükseltme, Ethereum’un iki ana ağ katmanında yeni değişiklikler uygulayacak. Bu yükseltmeler ise akıllı sözleşme yürütmeyi yöneten yürütme katmanı ve staking yoluyla Blockchain’in konsensüsüne odaklanan fikir birliği katmanı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x