Yükleniyor...

Shiller: Koronavirüs Paniği Yeni Başlıyor

Nobel Ödüllü ekonomist Robert Shiller, iki salgının birleşerek “borsa için tehlikeli bir zaman” oluşturacağını dile getirdi.

shiller Koronavirüs Paniği Yeni Başlıyor

Nobel Ödüllü ekonomist Robert Shiller, iki salgının birleşerek “borsa için tehlikeli bir zaman” oluşturacağını dile getirdi.

“Şu an sahip olduğumuz şey gerçekten iki salgın. İlki koronavirüs salgını. İkincisi ise bilimsel gerçekliğe uymayan bir anlatıya dayanan korku salgını. Ve bu korkular oldukça çarpıcı. Şu an borsa için tehlikeli bir zaman.”

Yukarıdaki ifadeler Yale Profesörü ve Nobel Ödülü sahibi Robert Shiller’a ait. CNBC’de bir programa katılan Shiller, “Bu hastalık, belirgin belirtiler göstermeden önce bile bulaşıcıdır. Bu nedenle, bu salgındaki insanları karantinaya almak daha zor olacak. Paniğe henüz başlamadık bile. Tüm bunlara bakıldığı zaman piyasaların durumu daha da kötü hale gelecek” dedi.

Shiller: Pazarın Zarar Görme İhtimali Yüksek

“Korkutucu bir anlatı yüzünden pazarın bozulma potansiyeli oldukça yüksek,” diyen Shiller, “Şimdi bir durgunluk yaşayacağız. Zaten işi bozuyor. Zaten insanların geri çekilmesine neden oluyor. Bu ortamda yaratıcı yeni yatırımların geliştiğini görmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Salı günü borsa yine yatırımcıların karşı karşıya olduğu belirsizlik ve oynaklığı yansıttı. Dow Jones Industrial Average DJIA,% + 4.89 gün ortası itibarıyla ilk kazanımlarını geri verdi. Shiller, “Koronavirüs salgınını azaltmaya yönelik önlemlerin ne kadar iyi sonuç verdiğini göreceğiz. Ama bundan fazla umutlu değilim. Bu tehlikeli bir salgın ve ona eşlik eden korku salgını da tehlikeli.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x