Yükleniyor...

Signature Bank, Çöküşü Öncesinde Soruşturma Altındaydı

Kripto bankacılık şirketi Signature Bank, çöküşünden önce ABD’li iki hükümet organı tarafından soruşturmaya alınmıştı.

signature bank sorusturma

Kripto bankacılık şirketi Signature Bank, çöküşünden önce ABD’li iki hükümet organı tarafından soruşturmaya alınmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in konuyla ilgili kişilere dayandırdığı haberine göre, Adalet Bakanlığı müfettişleri, Signature Bank’ın müşterilerinin olası kara para aklamalarını tespit etmek için yeterli önlemleri alıp almadığını soruşturuyor.

Soruşturma başlatan ABD’li yetkililer, bankacılık şirketinin “suç belirtileri” konusundaki hamlelerine ve aldığı önlemlere yönelik endişe duyuyordu. Soruşturmaların ne zaman sonuçlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Signature Bank, Herhangi Bir Suçlamaya Konu Olmadı

Bloomberg’in yaptığı habere göre, çöküşünden önce Signature Bank, ABD Adalet Bakanlığı’nın iki yetkilisinin soruşturması altındaydı.

New York merkezli kripto dostu banka, kara para aklama konusunda attığı adımlar ve aldığı önlemler konusunda inceleniyordu. Bloomberg, bankanın iflasından önce gerçekleştirilen bu incelemelerin, herhangi bir suçlama kapsamında yapılmadığını aktardı. Ayrıca, soruşturmaların ne zaman başladığı ve bu soruşturmaların bankanın kapatılmasındaki rolü açıklanmadı.

Bloomberg, kaynak olarak kullandığı iki kişinin isim vermek istemediğini belirtti. Bu iki kişi, SEC’in de bankanın hizmetlerini ve faaliyetlerini incelediğini aktardı.

Signature Bank‘ın eski yönetim kurulu üyesi Barney Frank, 13 Mart’ta yaptığı açıklamada, düzenleyicilerin “çok güçlü bir kripto karşıtı mesaj göndermek” istediklerini iddia etmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x