Yükleniyor...

Sigorta Şirketleri, FTX Bağlantılı Müşterilere Poliçe Sunmuyor

Sigorta şirketleri, FTX ile ilişkili riskleri olan müşterileri için bir poliçe sunmuyor veya kapsamı daraltıyor.

Sigorta Sirketleri FTX Baglantili Musterilere Police Sunmuyor

Sigorta şirketleri, FTX ile ilişkili riskleri olan müşterileri için bir poliçe sunmuyor veya kapsamı daraltıyor.

Kripto para piyasası uzun soluklu ayı trendine devam ediyor. Ayrıca bu ayı döneminde, birçok iflas ve çöküş hikayeleri yaşandı. Özellikle FTX’in çöküşüyle birlikte piyasanın çakılmasına yol açan bir yayılma görüldü. Bu yayılma, kripto ile bağlantısı olmayan sektörlere dahi yansıdı. İngiltere merkezli sigorta şirketleri de zarar görmemek amacıyla müşterilerini ince eleyip sık dokuyor.

Sigorta Şirketleri, FTX Bağlantılı Kripto Şirketlerine Poliçe Sunmuyor

Foreks’te yer alan habere göre, sigorta şirketleri FTX ile bağlantılı riskleri olan müşterilerine poliçe sunmuyorlar veya poliçe kapsamını daraltıyorlar.

Katılımcılar, sigorta şirketlerinin bu durumundan rahatsız. Onlara göre şirketler bu tavırlarıyla dijital para borsalarını herhangi bir hırsızlık, korsanlık veya davaya karşı sigortasız bırakılıyor.

Sigorta şirketleri Lloyd’s of London ve Bermuda, sigorta poliçeleri sunmak için kripto şirketlerinden FTX’teki riskleri konusunda daha fazla şeffalık talep ediyorlar. Kripto şirketlerinden, FTX’e yatırım yapıp yapmadıkları veya orada varlıklarının bulunup bulunulmadığı konusunda soruları detaylıca yanıtlamalarını istiyorlar.

FTX’teki riskleri varlıklarının yüzde 40’ına ulaşan şirketler sigorta poliçelerine erişemiyorlar veya teminatlarda sınırlamalarla karşı karşıya kalıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner