Yükleniyor...

Silicon Valley Bank, İflas Başvurusunda Bulundu!

Geçtiğimiz günlerde global finans piyasalarını sallamaya başlayan Silicon Valley Bank, resmen iflas başvurusunda bulundu.

svb

Geçtiğimiz günlerde global finans piyasalarını sallamaya başlayan Silicon Valley Bank, resmen iflas başvurusunda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankalar krizininin tetikleyici unsuru Silicon Valley Bank, güncel durum itibariyle iflas başvurusunu bildirdi. Silicon Valley Bank’den (SVB) gelen kriz haberleri, kripto piyasasını adeta sarsmıştı. Bitcoin’in (BTC) haftalardan beri büyük bir ivmeyle sürdürdüğü yükselişin önünü kesip, 19.500 dolar seviyesine kadar düşüşüne yol açmıştı. SVB taraflı gelen skandal durumlardan sonra ise, Signature Bank tarafından farklı sorunlar patlak vermişti.

Silicon Valley Bank, Piyasaları Sallamaya Devam Ediyor

Global finans piyasalarını adeta sallayan SVB krizi, yapmış oldukları “iflas başvurusuyla” birlikte tamamen netlik kazanmış oldu. Özellikle de kripto yatırımcılarına korku dolu anlar yaşatan SVB iflası, güncel duruma bakıldığında sektörü pek de etkilediği söylenemez. Güncel olarak krizden ayrışan BTC, 26.500 dolar fiyatın üzerinde tutunarak “adeta piyasaya meydan okuyor“. SVB taraflı gelen FUD haberler ise, diğer bankalardan gelebilecek olumsuz haberlerin tetikçisi olabilir. SVB ile başlayıp Signature Bank ile devam eden bankacılık krizleri, dünya çapında birçok finans hizmetinin değişimine yol açacak gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x