Yükleniyor...

Silk Road Kurucusundan Çılgın Bitcoin (BTC) Tahmini Geldi!

Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin'in (BTC) potansiyel olarak 333 milyon dolara çıkabileceğini belirten uzun vadeli bir Bitcoin analizi yayınladı.

silk road kurucusundan cilgin bitcoin tahmini

Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in (BTC) potansiyel olarak 333 milyon dolara çıkabileceğini belirten uzun vadeli bir Bitcoin analizi yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Böyle bir durumda, dünyanın ilk kripto para biriminin piyasa değeri, tüm ülkelerin GSYIH’sından on kat daha yüksek olan 7 katrilyon dolara ulaşabilir.

Ulbricht, yıllardır Elliott dalgası prensibine dayanan Bitcoin’in fiyatını tahmin etmekle meşgul olduğunu açıladı. Yakın zamana kadar analizini kendine saklamayı düşünen Ulbricht, hapishanede olduğu için bu analizini erken yayınlama kararı almış.

Ulbricht, Bitcoin’in Aralık 2019’da 100.000 dolara fırlayabileceğini tahmininde bulunmuştu. Ancak, daha sonra 12 Mart şokundan sonra kısa vadeli hedefini 1.200 dolara kadar düşürdü ve mevcut ayı piyasasının (Dalga II) 2021’e kadar devam edebileceğini ve böylece hemen hemen tüm yükseliş tahminlerinin boşa çıkacağını belirtti.

Ulbricht tahminlerinde yer alan Dalga III’ün, Bitcoin’i 0.06 dolar seviyesinden 20.000 dolar seviyesine taşıyan Dalga I’den bile daha büyük olacağına inanıyor. Ulbricht bu uçuk tahmini için, Bitcoin fiyatı gökyüzü gibi sınırsızdır açıklamasında bulundu.

“Dalga II Bitcoin’in fiyatını 1.000 dolara indirecek, Dalga III ise fiyatı 333 milyon dolara çıkaracak. 21 milyon Bitcoin olduğunu varsayarsak, bu 7 katrilyon dolarlık bir piyasa değeri demek”

Hapishane günlerinde Ulbricht’in zaman zaman böyle çılgın tahminleri gündeme düşebiliyor. Ancak bu tahminler şimdilik sadece kripto varlık eleştirmenlerine malzeme çıkartır gibi.

Yazım itibari ile Bitcoin (BTC) 7.529 dolar seviyesinden işlem görüyor.