Yükleniyor...

Silvergate CEO’su, Yatırımcılarına Güvence Verdi

Silvergate CEO'su Alan Lane, şirket varlıklarının güvende olduğu ve yasalara uydukları konusunda yatırımcılarına güvence verdi.

Silvergate CEOsu Yatirimcilarina Guvence Verdi

Silvergate CEO’su Alan Lane, şirket varlıklarının güvende olduğu ve yasalara uydukları konusunda yatırımcılarına güvence verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto endüstrisindeki güvensiz ortam ve tartışmalı süreç devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto borsalarından FTX’in iflas etmesi, beraberinde ciddi güven kayıplarını doğurdu. Kripto şirketleri, müşterileri ve yatırımcıları konusunda daha şeffaf olmaya çalışıyor. Özellikle kripto borsası Binance, rezerv kanıtı sistemini getirerek yeni bir dönemi başlattı. Ancak tüm bu süreç, iddiaları ve tartışmaları da beraberinde getirdi. Birçok yatırımcı, olası bir çöküş ihtimaline karşı tüm kripto şirketlerini mercek altına almaya başladı. Bu kapsamda Silvergate, hisse değer kaybı ve yatırımcıların güven problemi konularında sorunlar yaşıyor. Son olarak şirketin CEO‘su, güven ortamı yaratmak için açıklamalarda bulundu.

Silvergate, Hisse Değer Kaybı ve FTX Olayları Nedeniyle Diken Üstünde

Yatırım ve yönetim şirketi Silvergate, geçtiğimiz hafta şirketin aleyhine açılan toplu davalar ile gündeme geldi. Bu davada, şirket müşteri mevduatlarını FTX ve Alameda‘ya bilerek veya isteyerek yönlendirdiği iddiaları yer aldı. Davalılar, Silvergate‘i FTX olaylarında suç ortağı olarak lanse etti.

Sancılı süreçlerin devamında, Silvergate hisselerinde büyük bir düşüş meydana geldi. Geçtiğimiz ay yüzde 50’den fazla değer kaybeden kripto bankasının hisseleri, bu ay da kötü gidişatını sürdürüyor.

FTX tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan şirketin CEO’su Alan Lane, “Ve daha önce de belirttiğim gibi, herhangi bir hesapta beklenmeyen veya potansiyel olarak endişe verici bir faaliyet tespit edersek, bir soruşturma yürütüyoruz ve gerektiğinde federal düzenlemeye uygun olarak gizli bir şekilde şüpheli bir faaliyet raporu hazırlıyoruz.” dedi.

Lane, FTX‘in yaşadığı çöküşün ardından fırsatçılar ve yalan bilgi paylaşanlar ile yoğun bir mücadele verdiklerini dile getirdi. Şirketin CEO‘su, müşterilerin hizmetlere kesintisiz ulaştıklarının da altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x