Yükleniyor...

Silvergate Hisseleri, FTX’in Çöküşüyle Birlikte Değer Kaybediyor

Silvergate hisseleri, FTX'in yol açtığı krizin ardından düşüş yaşamayı sürdürüyor.

silvergate hisseleri

Silvergate hisseleri, FTX’in yol açtığı krizin ardından düşüş yaşamayı sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay %50’den fazla değer kaybeden kripto bankasının hisseleri, bugün %3 oranında düşerek kötü gidişini sürdürdü.

Silvergate Hisseleri Düşüşte

Morgan Stanley’in yayımladığı araştırma raporuna göre FTX2in çöküşü, Silvergate Capital için bir takım risklerin ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

Analist Manan Gosalia liderliğindeki Wall Street bankası ekibi, kripto bankasının notunu eşit ağırlıktan düşük ağırlığa indirse de fiyat hedefini 24 dolar seviyesinde tuttu. Hisse senedi, kasım ayının başından bu yana %50’den fazla değer kaybetti. Gün içinde de %3 düşen hisse senedi, 25.69 dolara geriledi.

Analistler, şirketin dijital mevduatlarının üçüncü çeyreğe kıyasla %60 oranında düştüğünü belirterek Silvergate’in yakın vadede mevduat akışları hususunda önemli bir belirsizlikle karşı karşıya kaldığına dikkat çekti. Müşterilerin mevduatlarını çekmeyi sürdürürken, bu çıkışların menkul kıymet satışları ve daha maliyetli toptan borçlanma ile fonlaması gerektiğinden banka, net faiz marjları ve net faiz gelirleri konusunda baskıyla karşı karşıya kalabilir.

Raporda, FTX’in yaşadığı çöküşün kripto ekosisteminde çeşitli risklere yol açabileceği de vurgulandı.

Morgan Stanley’nin Silvergate için 2023 yılı için hisse başına kazanç tahmini 4,19 dolarlık tahmine kıyasla 1,58 dolar seviyesinde yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x