Yükleniyor...

Silvergate, Temettüleri Kesme Kararı Aldı

Kripto bankası Silvergate, zorlu piyasa şartlarına karşın yüksek likit bilançosunu korumak amacıyla temettü ödemelerini askıya aldı.

Silvergate Temettuleri Kesme Karari Aldi

Kripto bankası Silvergate, zorlu piyasa şartlarına karşın yüksek likit bilançosunu korumak amacıyla temettü ödemelerini askıya aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaliforniya merkezli kripto kuruluşu ve bankası Silvergate, FTX ve Alameda çöküşlerinin ardından bir türlü toparlanamadı. Şirket, en son 1 milyar dolarlık bir zarar açıkladı. Zorlu süreçlerden geçen şirket, piyasa koşullarına karşın ayakta kalmanın yollarını arıyor. Son olarak kripto bankası, piyasa koşullarını göz önüne alarak likit bilançosunu korumak amacıyla yatırımcılarına temettü dağıtımını sonlandırdı.

Silvergate, Temettü Kararıyla Gündemde

Kripto bankası Silvergate, piyasa koşullarına karşın ayakta kalabilmek amacıyla yatırımcılarına temettü dağıtımını sonlandırdı.

Şirket, bu durumun likit bilançonun korunması amacıyla gerçekleştiğini ileri sürdü. Açıklamada bulunan Silvergate, sermayeyi korumak için Hisse Senedi A Serisi üzerinden temettü ödemesi yapmayacağını aktardı.

Şirket bu kararı kripto kışı diye tabir edilen ayı sezonunu atlatmak için verdiğinin altını çizdi. Ancak kripto bankası, dijital varlık müşterileri ile ilgili mevduatlarından daha fazla nakit pozisyonu taşıdığını ileri sürdü. Bu durum, yüksek likit bilanço olarak tabir edildi.

Kripto kredi şirketinin son açıklamasında, piyasa koşulları iyileştikçe yönetim kurulu aracılığıyla üç aylık temettü ödemelerinin tekrar değerlendirileceği belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x