Yükleniyor...

Singapur, Bitcoin’de Düzenlemeye Gidiyor

Singapur Merkez Bankası, BBC ile yayınladığı duyuruda, Bitcoin ile işlem yapan şirketlerde ve exchange sitelerinde düzenleme yapacaklarını belirtti.

Singapur Merkez Bankası, BBC ile yayınladığı duyuruda, Bitcoin ile işlem yapan şirketlerde ve exchange sitelerinde düzenleme yapacaklarını belirtti. Bu düzenlemenin nedeni olarak ise; Bitcoin’in potansiyel para aklama ve finansal terörizm suçlarında kullanılma riski belirtilmiş.

Bitcoin gibi kriptopara birimleri, anonim olma özelliği ile bir çok finansal suçta kullanılır hale gelmiş ve daha öncelerde yayınladığımız haberlerde de belirttiğimiz gibi Charlie Shrem, Bitcoin ile para aklamaktan dolayı tutuklanmıştı. Singapur bu düzenleme kapsamında, Bitcoin ATMlerinde yapılan işlemlerin kimler tarafından yapıldığının kayıt altında tutulmasını ve gerçekleştirilen şüpheli işlemlerin derhal bildirilmesi gerektiğine oldukça önem veriyor.

The Monetary Authority of Singapore (Singapur Merkez Bankası), “Bitcoin’e getirelecek düzenleme, Bitcoin’in güvenliliğini ve işlemlerindeki fonksiyonları etkilemeyeceğini” söyledi.  Bu girişim ile Singapur, Bitcoin’de düzenlemeye gidecek olan ABD’nin de yanında bulunmuş oluyor. Singapur, Bitcoin ile gerçekleştirilen alım-satımlarda düzenlemeye gitmiş ve bu alım-satımlardaki vergi oranlarında düzenlemeye gitmek için çalışmalarını başlatmıştı. Fakat hala Bitcoin, legal olarak lanse edilmiyor.

Bu düzenlemeler, Mt.Gox faciasından sonra duyurulmaya başlandı. Çünkü ülkeler, vatandaşlarının bu tarz sorunlarla karşılaşmamaları için gerekli önlemleri alarak halkı bu konuda bilinçlendirmek için çalışmalar yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner