Yükleniyor...
Sponsored

Singapur, Formula 1 Yarışında Kripto Reklamlarını Kısıtlıyor

Bugün gerçekleştirilecek olan Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan Singapur, kripto sponsorlarının görünürlüğüne el attı.

Singapur Formula 1 Yarisinda Kripto Reklamlarini Kisitliyor

Bugün gerçekleştirilecek olan Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan Singapur, kripto sponsorlarının görünürlüğüne el attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa düşüşü, ülke düzenleyicilerini kuralları sıkılaştırmaya teşvik ediyor. Yatırımcının korunması amacıyla birçok ülkede kripto, üzerine daha çok düşülen bir konu haline geldi. Geçtiğimiz dönemde Formula 1’in Miami Grand Prix‘sinde, spora sponsor olan kripto şirketlerinin baş döndürücü gösterileri vardı. Hem ülkenin hem de piyasanın canlı olması bunda en büyük etkendi. Kripto düzenlemelerini daha sıkı tutan Singapur ise yarıştaki reklamları kısıtlayan bir yol izledi.

Singapur Formula 1 Yarışında Kripto Reklamları Azaltılıyor

Yaklaşık 3 yıl sonra yeniden Formula 1 takvimine dahil edilen Singapur‘un düzenleyicileri, kripto sponsorlarının görünürlüğüyle ilgili kısıtlamalar getirdi. Bugün Türkiye saatiyle 15:00’da başlayacak olan yarışta kripto şirketlerinin sponsorluk reklamları daha az görünecek.

Singapur Para Otoritesi‘nin açıklamasına göre, takımların kripto sponsorlarının logolarını Singapur Grand Prix’sinde yalnızca arabalarda ve üniformalarda göstermelerine izin verilecek. Ancak pist çevresinde veya yerel alanda hiçbir reklam yer almayacak.

McLaren F1 Takimi Kripto Sponsoru Odakli Tasarimiyla Yarisa Cikacak 1

Geçtiğimiz günlerde McLaren Formula 1 takımının kripto odaklı özel bir tasarımla yarışa çıkacağını sizlere aktarmıştık. Bu durum, genel bir iş birliğinin yanı sıra, takımların daha katı reklam yönergelerine uygun olarak yeni bir yol izlediğini gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x