Singapur Para Otoritesi'nden FTX Açıklaması • Coinkolik
Yükleniyor...

Singapur Para Otoritesi’nden FTX Açıklaması

Singapur Para Otoritesi, iflasını açıklayan kripto para borsası FTX'in ülkede hizmet vermediğini söyledi.

Singapur Dijital Para Kullanimini Deneyecek

Singapur Para Otoritesi, iflasını açıklayan kripto para borsası FTX‘in ülkede hizmet vermediğini söyledi.

Singapur Para Otoritesi FTX’in ülkede resmi hizmet vermediğini söylese de kullanıcıların denizaşırı yerlere erişimi hakkında engelleme yapılamadığını da belirtti.

Singapur Düzenleyicisi: FTX Ülkede Hizmet Vermiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şehir devletinin merkez bankası ve mali düzenleyicisi olan Singapur Para Otoritesi, Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunan FTX’in ülkede faaliyet göstermediğini açıkladı. 

Bir e-posta bildirisinde, Singapur Para Otoritesi (MAS), bugün medya sorularına yanıt olarak, FTX’in Singapur’da faaliyet göstermediğini söyledi. Buna karşın düzenleyici, Singapur’daki kullanıcıların denizaşırı hizmet sağlayıcılara doğrudan erişmesini engelleyemediğini de kabul etti.  

E-posta ayrıca, otoritenin FTX’i yasaklayarak kullanıcıları yanlışlıkla platform üzerinden yatırım yapmaya teşvik ettiği yönündeki spekülasyonları da ele aldı. Açıklamada konu hakkında şöyle söylendi:

“Binance’in Singapur’da faaliyet göstermesi yasaklanmadı. Binance, Singapur’dan müşteri talep etmek için gerekli lisansa sahip değildi ve hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. MAS’ın tüm lisanssızları listelemesi anlamlı olmaz. IAL’deki varlıklar. MAS’ın FTX’i Binance ile aynı temelde listeleme nedeni yoktu.”

Düzenleyici ek olarak, FTX’in Singapurlu yan kuruluşu Quoine’nin lisansının son olaylar ışığında şu anda gözden geçirildiğini de belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x