Yükleniyor...
Sponsored

Singapur Yetkilisi: Bazı Kripto Faaliyetlerinde Düzenleme Yok

Singapur Para Otoritesi (MAS) başkanı, kripto ile ilgili tüm faaliyetler için düzenleme olmadığını söyledi.

Singapur Yetkilisi Bazi Kripto Faaliyetlerinde Duzenleme Yok

Singapur Para Otoritesi (MAS) başkanı, kripto ile ilgili tüm faaliyetler için düzenleme olmadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yıl yaşanan kripto piyasasındaki düşüş, Singapur’un Blockchain teknolojisini benimsemesine engel oldu. İflas bayrağını çeken Three Arrows Capital, Terra, Hodlnaut ve Zipmex, Singapur ile bağları olan şirketler arasındaydı. Kripto para konusundaki tutumunu sıkılaştıran Singapur’da yeni düzenleme adımları atılıyor.

Singapur Yetkilisinden Kripto Faaliyetleri Açıklaması

Singapur, kripto ile ilgili tüm faaliyetlerin düzenlemeye sahip olmadığını ve para otoritesinin, merkez bankası lisansı talep etmedikçe kripto firmaları kurmakla ilgilenen kişilerin sayısını bilmeyeceğini söyledi.

Singapur Para Otoritesi (MAS) Başkanı Tharman Shanmugaratnam, bir parlamento üyesinin sorularına yanıt olarak; kripto para birimlerinin alımını, satımını veya değişimini kolaylaştıran hizmetler sunan şirketlerin Ödeme Hizmetleri Yasası tarafından yönetileceğini söyledi.

singapur kripto para

Bazı kripto faaliyetlerinin kontrol altında olmadığına vurgu yapan Tharman, konuyla bağlantılı olarak şu sözlere yer verdi:

“MAS, MAS’tan lisans başvurusunda bulunmadıkça, Singapur’da kripto para yatırım şirketleri kurmakla ilgilenen tarafların sayısı hakkında bilgiye sahip olmayacak”

Tharman, sadece Singapur’un değil, diğer yargı bölgelerinin de dijital varlıklarla ilgili bazı faaliyetlerin gözetim altında bir durumda olduğunu belirtti. Ayrıca, lisanssız firmaları tespit etmek için gözetim yürütüldüğünü de açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x