Yükleniyor...

Singapur’dan Kripto Yatırımcılarını Koruma Adımı

Singapur Para Otoritesi (AMS), kripto para sektöründe işlem yapan yatırımcılarını korumak için yeni düzenleme arayışında.

Singapurdan Kripto Yatirimcilarini Koruma Adimi

Singapur Para Otoritesi (AMS), kripto para sektöründe işlem yapan yatırımcılarını korumak için yeni düzenleme arayışında.

Geçtiğimiz günlerde Singapur tarafından kripto para denetimlerinin sıkılaştırılacağı gündeme geldi. AMS, planlanan düzenleyici değişiklikler öncesinde şehir devletindeki kripto para hizmetleri veren firmaların incelenmesini yoğunlaştıracak. Planlanan düzenlemeler arasında da yatırımcıların korunması yer alıyor.

Singapur, Kripto Kredilerine ve Kaldıraç İşlemlerine Sınırlama Getiriyor

Singapur Para Otoritesi (AMS), kripto para konusunda yeni kurallar oluşturmak için küresel düzenleyiciler arasına katıldı. AMS, perakende yatırımcıların kaldıraç ve kredi olanaklarının kullanımını kısıtlamayı düşünüyor.

MAS, kurallarının, müşteri uygunluğunu belirlemeye yönelik testleri de içerebileceğini belirtirken, birçok insanın alım satım riskleri konusunda irrasyonel bir şekilde habersiz olduğunu söyledi. Bu nedenle yatırımcıyı korumaya yönelik bir düzenleme getirmek istiyor.

singapur kripto para

Dijital Varlık İnovasyonuna Evet, Kripto Para Spekülasyonuna Hayır başlıklı seminerinde Ekim ayına kadar teklifler hakkında kamuoyuna danışmayı planladığını söyleyen MAS yönetici Ravi Menon, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto para birimlerine perakende erişimi yasaklamak muhtemelen işe yaramaz. Kripto para dünyası sınırsız. Şu anda küresel düzenleyiciler arasında bu alandaki düzenlemeleri geliştirmek için büyük bir hareketlilik var. MAS da bu hareketliliğe uyacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner