Yükleniyor...

Şirket Bazında ki Bitcoin Madencilik Raporu Yayınlandı

Bitcoin madenciliği ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre madencilik şirketlerinin geçen yıla oranla rekor gelir elde ettiği belirtildi.

yeni bitcoin madencilik raporu

Bitcoin madenciliği ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre madencilik şirketlerinin geçen yıla oranla rekor gelir elde ettiği belirtildi. Bitcoin fiyatının geçen yıla oranla çok daha sabit hareket etmesi ile birlikte şirket bu yıl daha fazla yatırım yaptılar. Tabi ki bu durumlar şirket bazında ki madencilerde iyi durumda. Bireysel madencilerde ise hala daha sorunlar devam ediyor.

İlgili araştırmaya göre ise Çin, Bitcoin madenciliği konusunda oldukça ileri seviyede. Ülkede orta seviyede maliyetler 0,08 $ / kWH. Elektriğin ucuz olmasına rağmen kiralar, ekipmanlar ve diğer giderler amatör madenciler için ise büyük sorun teşkil ediyor.

Tüm bu bilgiler ışığı altında Bitmain gibi büyük şirketler hayatta kalırken bireysel madenciler büyük sorunlar yaşıyor. Bitmain, geçen aylarda halka arz edilmiş ve 2018 yılı için hesaplanan karını da açıklamıştı. Firmanın gelirlerinin %95’inin madencilik karlarından elde edildiği de gelen bilgiler arasında.

Bitmain Çin’de 11 madencilik tesisinin yanında Amerika’da da çeşitli tesisleri bulunan uluslar arası bir firma. Şirket gelirini ve karını sürekli olarak arttırdığı içinde donanımlarını sürekli olarak yeniliyor.

Her ne kadar kendi ülkesinde elektrik maliyetleri daha ucuz olsa da şirket özellikle Kuzey Amerika’da ki havuzlarına ve operasyonlarına büyük önem göstermekte. Yatırımlarını da bu ülkede arttırma kararı aldı.

Madencilik Tavsiyeleri

Raporda: “Bitcoin madenciliği sektöre yeni giren kişiler için çok riskli. Eğer eski bir madenci iseniz karı arttırmak amacıyla eski makinelerin yanına daha çok daha iyi kazı yapan yeni GPU donanımlarını almak mantıklı bir karar olabilir. Diğer yandan bireysel madenciler daha fazla kar elde etmek için elektrik ve diğer giderleri azaltmanın çeşitli yollarını bulmak zorunda.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner