Şirketler Bitcoin'in (BTC) Yanı Sıra Ethereum (ETH) da Satın Alıyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Şirketler Bitcoin’in (BTC) Yanı Sıra Ethereum (ETH) da Satın Alıyor!

Popüler bir analist şu anda Grayscale'in dolaşımdaki Bitcoin'in (BTC) yüzde 2.

ETH

Popüler bir analist şu anda Grayscale’in dolaşımdaki Bitcoin’in (BTC) yüzde 2.59’u dışında dolaşımdaki tüm Ethereum’un (ETH) yüzde 2.13’ünü elinde tuttuğunu paylaştı. Bu verilere göre ETH’ye de ilginin arttığını söyleyebiliriz.

Finansal analist Ian Dyer, Grayscale’in Pazartesi günü 75.419 ETH satın aldıktan sonra dolaşımdaki tüm Ethereum’un yüzde 2.13’ünü elinde tuttuğunu tweetledi. Grayscale, geçen yıl Ethereum toplamaya başladı. Anonim bir yönetim danışmanı, Grayscale’in sahip olduğu premium varlığın Bitcoin olduğunu açıkladı. Grayscale, lider dijital para birimini oldukça agresif bir şekilde satın alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ana Akımdan Talep Görüyor

Son Grayscale raporuna göre, Bitcoin ana akım talebe doğru ilerliyor. Önceden, yalnızca sınırlı bir piyasa oyuncusu BTC almak istiyordu. 2019’da 21 milyon kişi vardı, ancak bu yıl bu sayı 32 milyona çıktı ve katılımcıların yüzde 62’si Bitcoin’den haberdar; Küresel bir ekonomik krize yol açan salgın ve ABD’deki muazzam niceliksel genişleme eylemleri nedeniyle (6 milyon doların üzerinde) bu yıl birçok yeni finans kuruluşu Bitcoin’i güvenli bir liman olarak görüyor.

Kanada, Avrupa, Birleşik Krallık ve diğerleri, bu yılın ikinci yarısında iki büyük şirket fonlarının küçük bir kısmını Bitcoin’e tahsis etti. Yazılım devi Microstrategy 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı ve Square, Bitcoin’e 50 milyon dolar ayırdı. PayPal kısa bir süre önce müşterilerinin Bitcoin, ETH, BCH ve LTC ticareti yapmalarına izin vermeyi planladığını duyurdu ve önümüzdeki yıldan itibaren bu kripto para birimlerine 26 milyondan fazla tüccarın ödeme yöntemi olarak ulaşmalarına izin verilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x