Anasayfa Haberler Şirketler Kar Zarar Raporlarını Yayınlıyor

Şirketler Kar Zarar Raporlarını Yayınlıyor

2017 yılından bu yana yaşanan %80’lik kayıp sebebiyle birçok şirket zarar etmiş durumda. Bazı bireysel yatırımcıların ise evlilik ve eğitim gibi faaliyetler için yaptığı birikimleri borsada kaybettiği yayınlanan raporlarda açıkça görülüyor.

İNGİLİZ FIRSATÇILAR

Asya ve Amerikalı yatırımcılar fiyatların çöküşünün açtığı zararları belgelemiş durumda. Yeni gelen bilgiye göre ise İngiliz yatırımcıların bu çöküşten çok az zararla çıkmışlar. İngiltere’de yıllar önce yaşanan borsa çöküntüsü sebebiyle bu ülkede ki yatırımcılar oldukça tecrübeli. Yatırımcıların fiyatlar düşmeye başladığı andan itibaren ellerinde ki varlıkları hızlıca çıkardığı ve zararı minimuma indirdiğine dair birçok rapor yayınlandı.

İngiltere’de faaliyet gösteren yatırım şirketleri, yasaların izin verdiği çerçevede zarar göstererek kendilerini tasfiye etmiş. Fiyatların düşmesi ile birlikte şirketler kısa sürede yaptıkları satışlarla aldıkları yatırımları geri toplamış ve yatırımcılarını minimum zararla kurtarmayı başarmış.

Konu ile ilgili alanında uzman blok zinciri girişimcisi Hugh Thompson, İngiltere’de 2017 yılında pazara giren kullanıcıların birçoğunun bilinçsiz olduğunu belirtti. Yatırımcılar popüler şirketlere (Uber gibi) yatırım yapmış fakat bu yatırımları durdurarak yatırımlarını kripto paralara kaydırmıştı. İngiliz halkının, çocuklarının geleceği için biriktirdiği parayı kaybettiğine bizzat şahit oldum. Şirketler ise bu durumdan neredeyse zarar etmeden kurtuldular. Birçok şirket ise yaşanan bu yıkımdan sonra isim değiştirerek faaliyetlerine devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.311,212.12%