Yükleniyor...

Sky Mavis CEO’sundan 3 Milyon Dolarlık Transfer

Popüler play to earn oyunu Axie Infinity'yi bünyesinde barındıran Sky Mavis, hack saldırıları sonrası yeniden gündeme geldi.

Sky Mavis CEOsundan 3 Milyon Dolarlik Transfer

Popüler play to earn oyunu Axie Infinity’yi bünyesinde barındıran Sky Mavis, hack saldırıları sonrası yeniden gündeme geldi. Ethereum bağlantılı sidechain Ronin’de yaşanan güvenlik ihlalinde Sky Mavis’in 3 milyon dolarlık kripto tokenini taşıdığı ortaya çıktı.

Sky Mavis, oyun sistemini kapatmaya zorlanan Ronin’in hacklenme sırasında, esasen kullanıcılarının varlıklarını haberler kamuya açık hale gelmeden dondurdu. Ardından, yaklaşık 3 milyon dolarlık kripto tokenini Binance’e taşıdı.

Sky Mavis CEO’su 3 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Binance’e Taşıdı

Mart ayında gerçekleşen hack saldırısında Ronin’in güvenlik anahtarları ele geçirildi ve bu anahtarlar, hackerlar tarafından 540 milyon dolar değerinde kripto para çekmek için kullanıldı. Hack sırasında Axie Infinity blockhain oyununun geliştiricisi Sky Mavis’in kurucu ortağı ve CEO’su Trung Nguyen, hack saldırılarının ayrıntıları açıklanmadan şirket fonlarını Binance borsasına aktardı.

Bloomberg’te yer alan habere göre, Asobs takma adlı bir Axie kullanıcısı tarafından izlenen cüzdanların tümünde Binance gibi merkezi borsalara 3 milyon dolarlık kripto para aktarıldığı görüldü. İşlem bilgileri şirket tarafından doğrulanırken Sky Mavis sözcüsü Kalie Moore, hack saldırısının kamuya açık hale gelmesinden kısa bir süre satıcıların token satışını önden yürütmesini önlemek için bunun gerekli olduğunu söyledi.

Eksiklikleri telafi etmek için fon toplayan Sky Mavis, etkilenen kullanıcıların geri ödemelerini 28 Haziran’da başladığını duyurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner